Discovery pokaże, co szyjemy na Euro

  Discovery pokaże, co szyjemy na Euro

  Michał Meksa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ekipa telewizji Discovery przyjeżdża 19 grudnia do Łodzi. Chce widzom w 200 krajach pokazać, jak łódzki Instytut Technologii Bezpieczeństwa Moratex przygotowuje się do Euro 2012.
  Euro 2012 zabezpieczać będą policjanci ubrani w "zbroje" z łódzkiego Morateksu

  Euro 2012 zabezpieczać będą policjanci ubrani w "zbroje" z łódzkiego Morateksu ©Krzysztof Szymczak

  Postanowili pokazać Moratex, ponieważ to właśnie ta firma zaprojektowała zestawy przeciwuderzeniowe, które będą nosić podczas mistrzostw polscy policjanci. Komenda Główna Policji zamówiła na Euro 2012 ponad 5 tys. zestawów. Cały strój jest niepalny, rękawice mają wszytą podszewkę zawierającą jony srebra, by nie pociły się dłonie.

  W Morateksie opracowuje się projekty elementów wyposażenia stosowanych przez wszystkie służby podległe Ministerstwu Spraw Wewnętrznych: m.in. policję, Straż Graniczną czy Biuro Ochrony rządu. Kamizelki kuloodporne, hełmy czy odzież ochronna projektowane w Morateksie zdobywają nagrody na międzynarodowych wystawach.


  Po wizycie w Łodzi, filmowcy z Discovery pojadą do miejscowości Konieczki na Śląsku, gdzie mieści się siedziba producenta zaprojektowanych w Morateksie zestawów.

  Program nosi roboczy tytuł "Behind the Scenes - Euro 2012", składać będzie się z dwóch odcinków, z których każdy ma trwać 60 minut. Formułą przypominać ma emitowany na antenie Discovery program "Zwykłe rzeczy - niezwykłe wynalazki".

  CZYTAJ TEŻ: Łódzki MORATEX ubierze policjantów na Euro 2012

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo