Dowód na "belferską grypę" w Łodzi? Nauczyciele też już...

  Dowód na "belferską grypę" w Łodzi? Nauczyciele też już chorują. Tuż przed próbą państwowego egzaminu!

  Zdjęcie autora materiału
  Maciej Kałach

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  ©Arkadiusz Gola / archiwum Polska Press

  W Łodzi jest pierwsze podejrzenie „belferskiej grypy”. Tymczasem około 20 tys. uczniów ósmych klas ze szkół naszego województwa rozpocznie we wtorek (18 grudnia) zdawanie próbnych testów przed państwowym egzaminem na koniec podstawówki. Chyba, że na przeszkodzie stanie epidemia nauczycielskich zachorowań.

  ©Arkadiusz Gola / archiwum Polska Press

  „Zapewne już się zorientowaliście, że obecnie wielu nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich (10 osób). Z dochodzących do mnie informacji wynika że od poniedziałku tj. 17 grudnia br. kolejni nauczyciele pójdą na tzw. L 4.” - taką informację przez system tzw. dziennika elektronicznego otrzymali od dyrektora rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 65 w Łodzi (jeden z ojców przesłał kopię tej informacji w piątek - 14 grudnia - wieczorem).

  CZYTAJ WIĘCEJ: Belferska grypa. Policjant dał lekcję nauczycielowi - będzie strajk?

  Dalsza część wiadomości szefa SP nr 65 jest bardzo niepokojąca, nie tylko w kontekście zaplanowanego na wtorek początku próbnego egzaminu ósmych klas.

  Na dzień dzisiejszy nie mam pełnej wiedzy co do poziomu absencji nauczycieli. W związku z tym proszę wziąć pod uwagę taką sytuację, że ze względu na braki kadrowe nie będzie możliwości prowadzenia lekcji i zapewnienia dzieciom opieki - kończy dyrektor.

  Czy sytuacja w SP nr 65 to objaw „belferskiej grypy”? Od końca listopada nauczyciele, walczący o 1000-złotowe podwyżki, przesyłają sobie w internecie zachęty, aby – wzorem policjantów i pracowników sądów – masowo korzystać ze zwolnień lekarskich. I to bez formalnej decyzji swoich liderów. We wtorek (18 grudnia) władze Związku Nauczycielstwa Polskiego, czyli największego z działających w oświacie, spotykają się w Warszawie, aby dyskutować o formie ewentualnego strajku.

  Kopia wiadomości od dyrektora SP nr 65 w Łodzi przesłana przez ojca jednego z uczniów tej podstawówki czytelnik


  Także we wtorek początek próbnych testów przed pierwszym w historii egzaminem klas ósmych. Ma on status próby „państwowej”, ponieważ arkusze do niej przygotowali autorzy Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie. Wiosną nowy sprawdzian zadecyduje o sukcesie absolwentów, wydłużonych rządową reformą, podstawówek w rekrutacji do szkół zawodowych i ogólniaków (w kwietniu także ostatni egzamin w wygaszanych gimnazjach, który pełni tę samą rolę w naborze drugiej połowy tzw. podwójnego rocznika).
  18 grudnia klasy ósme zmierzą się z arkuszem z języka polskiego, w środę – z matematyką. Natomiast w czwartek z wybranym językiem obcym.

  Komentarze (50)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Małe dziecko odesłane do domu spod drzwi przedszkola

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wszyscy nauczyciele w naszym przedszkolu podobno chorzy. A co ja mam robić z dzieckiem? Zostawić samo w domu czy przed przedszkolem? Do pracy wziąć go nie mogę - dla jego i innych bezpieczeństwa....rozwiń całość

  Wszyscy nauczyciele w naszym przedszkolu podobno chorzy. A co ja mam robić z dzieckiem? Zostawić samo w domu czy przed przedszkolem? Do pracy wziąć go nie mogę - dla jego i innych bezpieczeństwa.
  Płacę podatki, płacę za przedszkole a teraz mam jeszcze zapłacić za butę rządzących, wybranych głownie głosami tych, którzy rzetelną pracą się nie hańbią? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wspolczuje

  Nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Podczas protestu lekarze i pielęgniarki odchodzą od łóżek pacjentów ryzykując ich zdrowie i życie i nikt się zbytnio nie przejmuje. Ale nauczyciel ma obowiązek martwić się o cudze dzieci. Można...rozwiń całość

  Podczas protestu lekarze i pielęgniarki odchodzą od łóżek pacjentów ryzykując ich zdrowie i życie i nikt się zbytnio nie przejmuje. Ale nauczyciel ma obowiązek martwić się o cudze dzieci. Można wziąć urlop na żądanie, nauczyciel nie ma tego przywileju. Proszę spojrzeć na sprawę w taki sposób, aby własny punkt widzenia nie przyslanial widoku. Łatwo jest oceniać, krytykować i wymagać, ale zrozumienie drugiego człowieka to już zbyt wiele?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co Ty nie powiesz

  DyroEniu (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  - 15 h pracy tygodniowo - tyle trwaja lekcje
  - niby 25h przygotowanie do zajec - odgrzewanie starych schabowych każdego roku
  - premie
  - brak checi do rozwoju - nie trzeba kiblowac latami w...rozwiń całość

  - 15 h pracy tygodniowo - tyle trwaja lekcje
  - niby 25h przygotowanie do zajec - odgrzewanie starych schabowych każdego roku
  - premie
  - brak checi do rozwoju - nie trzeba kiblowac latami w jednej budzie i szczekac że malo placa
  - polowa pracuje w 2 szkolach a potem skargi ze to 47h pracy tygodniowo a nie 40zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nauczyciel nie może "grać" dzieckiem

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Jeśli planuje się tego typu protest, należy zadbać o jego pozytywny odbiór społeczny. Jeśli chce się szacunku, należy go okazywać innym.
  Krytykuję organizację – jak już dochodzi do takiej akcji,...rozwiń całość

  Jeśli planuje się tego typu protest, należy zadbać o jego pozytywny odbiór społeczny. Jeśli chce się szacunku, należy go okazywać innym.
  Krytykuję organizację – jak już dochodzi do takiej akcji, dyrekcja powinna była zadbać, by rodzice dowiedzieli się o niej z samego rana, a nie zostali postawieni pod ścianą vel drzwiami przedszkola – zimą, z małym dzieckiem!
  Urlop na żądanie – nie zawsze można wziąć, a jego wymiar jest ograniczony w skali roku.
  Czy dla nauczyciela zrozumienie drugiego człowieka to już zbyt wiele?
  PS1. Dzieci miały zaplanowaną imprezę świąteczną. Jako nauczyciel powinien Pan wiedzieć, jakie emocje teraz będą targać rozczarowanym kilkulatkiem. Proszę spojrzeć na sprawę w taki sposób, aby własny punkt widzenia nie przysłaniał widoku.
  PS2. Proszę sobie przypomnieć, jak organizowane były protesty pielęgniarek i ich bezpodstawnie nie oczerniać.
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgoda

  Nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

  Ale to, że nauczyciele wzięli masowo w jednym przedszkolu zwolnienia to jednak nie jest zorganizowany protest jak w przypadku pielegniarek i często dyrekcja także jest postawiona przed faktem...rozwiń całość

  Ale to, że nauczyciele wzięli masowo w jednym przedszkolu zwolnienia to jednak nie jest zorganizowany protest jak w przypadku pielegniarek i często dyrekcja także jest postawiona przed faktem dokonanym. To co ma zrobić? Zająć się wszystkimi przedszkolakami sama?

  W trakcie zorganizowanego protestu służby zdrowia pacjentami się nikt nie przejmował, mimo zagrożenia zdrowia i życia. Tutaj owszem rozczarowanie, które jednak nie zagraża życiu.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Brawo nauczyciele

  Popieram was (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Brawo nauczyciele. Dość robienia nas w balona. Dość jałmużny i obiecywania dodatku 500 + za dwa lata. Dość tony papierów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I dobrze

  Nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

  Wstydzę się powiedzieć przy znajomych, ile zarabiam w szkole. Ot, co. Co to za argument, że nauczyciele nic nie robią. Niektórzy robią, niektórzy nie robią. Jak cała reszta. Ja robię. Przygotowuję...rozwiń całość

  Wstydzę się powiedzieć przy znajomych, ile zarabiam w szkole. Ot, co. Co to za argument, że nauczyciele nic nie robią. Niektórzy robią, niektórzy nie robią. Jak cała reszta. Ja robię. Przygotowuję się do lekcji, sprawdzam prace uczniów, siedzę w domu w Librusie, chodzę na zebrania, prowadzę kółko, dokształcam się. Jakbym zarabiał więcej, chciałoby mi się jeszcze bardziej. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  egzamin przeprowadzić w ferie

  bv (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  odwołać egzamin to uczniowie z nimi pogadają

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  RODO

  Jacek S. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Panie Redaktorku może Pan powiedzieć swojej koleżance po fachu że naruszyła art 267 kk par. 4 ?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  żadne RODO

  rodzic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Panie Jacku - proszę czytać przepisy z trochę większym zrozumieniem:
  Art. 267 kk
  § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo,...rozwiń całość

  Panie Jacku - proszę czytać przepisy z trochę większym zrozumieniem:
  Art. 267 kk
  § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.
  § 3.Tej samej karze podlega, kto w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony, zakłada lub posługuje się urządzeniem podsłuchowym, wizualnym albo innym urządzeniem lub oprogramowaniem.
  § 4. Tej samej karze podlega, kto informację uzyskaną w sposób określony w § 1-3 ujawnia innej osobie.
  § 5. Ściganie przestępstwa określonego w § 1-4 następuje na wniosek pokrzywdzonego.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biedny nauczyciel

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Drogi Rodzicu nie oczekuj zrozumienia przepisów u nauczycieli :(

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie wstyd wam nauczyciele?

  Ann (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

  Wielu ludzi ciężko pracuje w trybie zmianowym po 80 godzin w tygodniu, a wy chodzicie na parenascue godzin w tygodniu do szkoły i narzekacie? Idźcie do innej pracy, tylko tam trzeba będzie pracować...rozwiń całość

  Wielu ludzi ciężko pracuje w trybie zmianowym po 80 godzin w tygodniu, a wy chodzicie na parenascue godzin w tygodniu do szkoły i narzekacie? Idźcie do innej pracy, tylko tam trzeba będzie pracować i nie będzie 4 dni wolnych w tygodniu. Sprawdzanie klasówek w domu podczas oglądania telewizji? No błagam...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapraszamy

  Nauczyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  No błagam. Jeśli masz taki żal to nikt nie broni przyjść na parę godzin do szkoły. Pogadamy za pół roku, albo po pierwszej wypłacie. Gdyby nauczyciele sprawdzali pracę przy tv, to z pewnością...rozwiń całość

  No błagam. Jeśli masz taki żal to nikt nie broni przyjść na parę godzin do szkoły. Pogadamy za pół roku, albo po pierwszej wypłacie. Gdyby nauczyciele sprawdzali pracę przy tv, to z pewnością byłyby "rzetelnie" sprawdzone. To jednak wymaga skupienia. I w jakiej szkole jest 4 dni w tygodniu wolnego? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie,

  ćwoki przyjezdne, menta, lumpa i złodziejska do ch@jowych kapci, jeeeee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego...rozwiń całość

  k@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydne zidiociałe, złodziejskie, sk@rwiałek@restwo tego miasta obraża psa! ahahahaha!!!! a j@bał pies to całe ohydnezwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To coś okropnego i ochydnego....

  matka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 13

  ...by brać dzieci za zakładników.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Naucz się ortografii

  belfer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

  A potem kłap dziobem pisiorku.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  głąb

  absolwent (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  sp..laj na taśmę a nie wychowywać dzieci

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZUS

  bx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Mam nadzieję, że ZUS sprawdzi każdego "chorego" nauczyciela i jego lekarza!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech się wezmą do roboty

  Ann (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo