ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Ile się zarabia w województwie?

  Rozwiń
  DOZ Maraton Łódź z PZU już w przyszły weekend

  DOZ Maraton Łódź z PZU już w przyszły weekend

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  DOZ Maraton Łódź z PZU już w przyszły weekend

  ©Grzegorz Gałasiński

  DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. Rośnie gorączka przed startem...
  DOZ Maraton Łódź z PZU już w przyszły weekend

  ©Grzegorz Gałasiński

  Na listach startowych maratonu oraz ALE 10k run jest już ponad 5000 biegaczy. W programie imprezy zaplanowanych jest szereg imprez towarzyszących m.in. Kids Run, Expo Run&Fun w Atlas Arenie oraz Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie. W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie. Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi oraz Województwa Łódzkiego.

  Pomimo wcześniejszych zapowiedzi w DOZ Maratonie Łódź z PZU nie wystartuje Karolina Nadolska-Jarzyńska. Polka nie będzie również walczyć o kwalifikację olimpijską w maratonie.

  DOZ Maraton Łódź z PZU 2016 coraz bliżej

  - Bardzo chciałam wziąć udział w łódzkim maratonie, ale nie czuję się na tą chwilę wystarczająco dobrze przygotowana - mówi Karolina Nadolska. - Nie doszłam jeszcze do pełnej dyspozycji po ciąży i urodzeniu dziecka. Codziennie ciężko pracuję i z pewnością nie powiedziałam ostatniego słowa. Trening maratończyka wymaga wielu miesięcy przygotowań. Ja tego czasu miałam za mało, dlatego zdecydowałam walczyć o nominację olimpijską na krótszym dystansie 10 000 metrów - dodaje Nadolska.

  DOZ Maraton Łódź z PZU będzie jednym z najszybszych biegów ulicznych w Polsce w 2016 roku. O zwycięstwo walczyć będą zawodnicy, którzy stawali na podium największych maratonów na świecie. Swój udział zapowiedział m.in. Yared Shegumo, wicemistrz Europy z 2014 roku, dla którego będzie to już czwarty start w łódzkim maratonie oraz ubiegłoroczny zwycięzca - Albert Kiplagat Matebor.

  Znamy trasę DOZ Maratonu Łódź 2016 [MAPA]

  - Co roku staramy się, aby w łódzkim maratonie startowali zawodnicy światowej klasy - mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU. - Nie inaczej będzie w tym roku. Na starcie zobaczymy sześciu zawodników z rekordami życiowymi poniżej 2 godzin i 11 minut oraz trzy zawodniczki, biegające poniżej 2 godzin i 30 minut - dodaje Michał Drelich.

  Oczywiście wszystkich ekscytuje maraton. Start nastąpi w niedzielę 17 kwietnia o godz. 9. Do wczoraj liczba osób zapisanych na bieg wynosiła: 2438, liczba osób z nadanymi numerami startowymi (opłaconych): 1900. Start DOZ Maratonu Łódź z PZU i ALE 10k Run nastąpi w al. Bandurskiego. Metę wytyczono w Atlas Arenie.

  Zgłoszenia on-line do maratonu są przyjmowane do dnia 10 kwietnia 2016. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe jedynie w biurze zawodów w dniach 15 i 16 kwietnia 2016. Biuro działać będzie w Atlas Arenie.


  Skrót najważniejszych wydarzeń tygodnia 28 marca-3 kwietnia

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo