Drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego w Łodzi. W...

  Drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego w Łodzi. W mieście przybyło 86 kamer

  Jacek Losik

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego w Łodzi. W mieście przybyło 86 kamer

  ©Paweł Łacheta

  Zakończył się drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego w Łodzi. Miasto zainstalowało kolejne 86 kamer w różnych rejonach Łodzi.
  Drugi etap rozbudowy monitoringu miejskiego w Łodzi. W mieście przybyło 86 kamer

  ©Paweł Łacheta

  O drugim etapie rozwoju monitoringu miejskiego Hanna Zdanowska poinformowała na konferencji prasowej 30 grudnia 2015 r. Zapowiedziano wówczas, że drugi etap rozbudowy systemu ma zakończyć się do końca lutego 2016 r. i kosztować łącznie 1,67 mln zł.

  Choć termin odbioru inwestycji wypadał w poniedziałek, magistrat, mimo wysłanych przez nas pod koniec ubiegłego tygodnia pytań, postanowił o szczegółach inwestycji poinformować dopiero w wybranym przez siebie terminie.

  Czytaj:Monitoring miejski w Łodzi. Drugi etap rozbudowy

  - Szanowny Panie, drugi etap monitoringu miejskiego nie został jeszcze wdrożony (kamery jeszcze nie działają). Wszelkich informacji na ten temat udzielimy po jego uruchomieniu - czyli jeszcze w tym tygodniu - odpisał na nasze pytania Grzegorz Gawlik, z biura rzecznika prasowego Prezydent Łodzi.

  Tym samym, rozmieszczenie kamer oraz szczegóły inwestycji zostały ujawnione 3 marca. Na konferencji prasowej podano, że nowe urządzenia pojawiły się następujących 17 punktach, umieszczonych przy ul. Limanowskiego 22, Zachodniej 53, Północnej 13, Żeromskiego 37, Narutowicza 13, 51 oraz na skrzyżowaniu z ul. Kilińskiego, Pabianickiej 1, Tuwima 20, Piotrkowskiej 230/232, 266, al. Kościuszki 1, 15, 45, 93 oraz skrzyżowaniu al. Piłsudskiego oraz Sienkiewicza.

  Obecnie, łącznie z urządzeniami zainstalowanymi w trakcie drugiego etapu rozbudowy monitoringu, działa 185 kamer w 42 punktach kamerowych. Obraz trafia do czterech centrów: w Komendzie Miejskiej Policji, w Straży Miejskiej oraz w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa i w Komendzie Wojewódzkiej Policji.

  Czytaj:Monitoring pomógł zatrzymać sprawcę rozboju w centrum Łodzi


  Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia - 22 - 28 lutego 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  SZKODA TYLKO ŻE SĄ TO KAMERY DZIENNE....

  f (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  bo w nocy ciężko odróżnić czy to rowerzysta jedzie po chodniku czy biegnie pies.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobranoc!!!

  Łupaszko (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Dobranoc śpiącym w nocy operatorom monitoringu!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kedyś

  cofka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12

  Kedyś, gdy Polska była normalniejsza mimo wszystko, gdy nie było jawnych bolków , styropianowych bohaterów, solidarnych szeryfów, grabiących wszystko kapitalistów i miliardowych rolniczych dopłat...rozwiń całość

  Kedyś, gdy Polska była normalniejsza mimo wszystko, gdy nie było jawnych bolków , styropianowych bohaterów, solidarnych szeryfów, grabiących wszystko kapitalistów i miliardowych rolniczych dopłat oraz całej dzisiejszej patologii, nie było i kamer. Niemal na każdej ulicy przechadzał sie życzliwy patrol milicji obywatelskiej i jak nie dewastowałeś trawników, chodników i nie próbowałeś zbytnio podskakiwać, to nawet jak widzieli żeś nadmiernie zmęczony ale spokojny to odwieźli cię do domu byś sobie krzywdy nie zrobił ani nie doznał uszczerbku na ciele i portfelu od nielicznych żulików. Niektórzy nawet na kolanach prosili by sie przejechać milicyjną garbuską. Dziś, szkoda gadać !zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pytanie do redakcji

  B. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Czy to oznacza, że każda kamera z montażem kosztowała ponad 19000? Czy one są ze złota?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do B.

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  UKŁAD WZAJEMNEJ ADORACJI KOSZTUJE JAK WSZYSTKO POD PANI .................... I UDZIAŁEM ,SIERADZEM I PIETKOWEM POWINIEN BYĆ OBŁOŻONY ŁÓDZKIMI WYSOKIEJ KLASY ................ ,CAŁKOWITY BRAK...rozwiń całość

  UKŁAD WZAJEMNEJ ADORACJI KOSZTUJE JAK WSZYSTKO POD PANI .................... I UDZIAŁEM ,SIERADZEM I PIETKOWEM POWINIEN BYĆ OBŁOŻONY ŁÓDZKIMI WYSOKIEJ KLASY ................ ,CAŁKOWITY BRAK NADZORU Z UMŁ,FACHOWCE NIE POTRAFIĄ CZYTAĆ PLANÓW ZAKOPUJĄ KOPIĄ 3-4 RAZY W TYCH SAMYCH MIEJSCACH - KASA INWECTYCJIzwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Menedżer Roku 2018

  Menedżer Roku 2018

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Najlepsze prezenty dla kobiety na urodziny i imieniny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny