Drugie derby Łodzi o brązowy medal też dla ŁKS Commercecon. Kibice ŁKS zachwyceni. Zdjęcia

W drugim meczu o trzecie miejsce TauronLigi siatkarki ŁKS Commercecon wygrały z Grot Budowlanymi 3:1. Po dwóch meczach Łódzkie Wiewióry w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2-0. Trzeci mecz, którego gospodarzem będzie ŁKS Commercecon, w niedzielę o 14.45 w Sport Arenie.

Jak było w czwartkowych derbach? W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 17:17. Później ełkaesianki zdobyły pięć punktów z rzędu przy zagrywce Joanny Pacak. Siatkarki Grot Budowlanych doprowadziły jeszcze do stanu 22:23, ale błąd zagrywki Moniki Fedusio i zablokowany przez Valentinę Diouf atak Pauliny Damaske zapewniły wygraną w secie Łódzkim Wiewiórom.
W drugiej partii Łódzkie Wiewióry prowadziły już 19:11. Mimo ambitnej gry Grot Budowlanych, siatkarki ŁKS Commercecon wygrały partię do 21.
Niezwykle wyrównana była trzecia partia. Przy stanie 17:17 na zagrywkę weszła Martyna Łazowska i siatkarki Grot Budowlanych zdobyły trzy punkty z rzędu (atakiem i blokiem Ana Cleger i atakiem Zuzanna Górecka). Tak wywalczonej przewagi podopieczne trenera Macieja Biernata nie oddały do końca seta.
Siatkarki Grot Budowlanych nabrały wiatru w żagle. W czwartym secie prowadziły 6:2. Ełkaesianki jednak wyrównały, a później przeważały 16:13 i 17:15. Końcówka należała także do Łódzkich Wiewiór. Zdobyły pięć punktów z rzędu, prowadziły 22:15 i były o krok od osiągnięcia zwycięstwa. Młode siatkarki Grot Budowlanych nie dotrzymały kroku ełkaesiankom.
MVP meczu została Valentina Diouf.

Grot Budowlani - ŁKS Commercecon 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 17:25)
Grot Budowlani: Ana Cleger 18, Monika Fedusio 19, Małgorzata Lisiak 3, Martyna Łazowska 1, Paulina Damaske 3, Weronika Centka 6, Justyna Łysiak (l) oraz Justyna Kędziora 2, Anna Lewandowska 1, Zuzanna Górecka 5. Trener: Maciej Biernat.
ŁKS Commercecon: Roberta Ratzke, Veronica Jones-Perry 16, Klaudia Alagierska 9, Valentina Diouf 27, Martyna Grajber 9, Kamila Witkowska 8, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Joanna Pacak 1, Weronika Sobiczewska 1, Julita Piasecka, Pietra Jukoski, Angelika Gajer. Trener: Michał Cichy.
W drugim finałowym meczu Chemik Police pokonał w Rzeszowie Developres 3:1 i prowadzi w rywalizacji 2-0.

Trener reprezentacji Polski kobiet Stefano Lavarini, w porozumieniu z Pionem Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej podał listę 25 zawodniczek na rozgrywki Siatkarskiej Ligi Narodów 2022. Wśród nich znalazło się aż pięć siatkarek Grot Budowlanych!
Reprezentacja Polski kobiet na Siatkarską Ligę Narodów 2022: Martyna Łazowska, Justyna Łysiak, Paulina Damaske, Monika Fedusio i Zuzanna Górecka. Powołania otrzymały cztery siatkarki ŁKS Commercecon: Julita Piasecka, Weronika Sobiczewska, Klaudia Alagierska, Kamila Witkowska.