Dwanaście medali pięściarzy Victorii Boxing Łódź, sekcji MSMS Edukacja i sport

Sekcja bokserska Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport w Łodzi Victoria Boxing Łódź trenerów Bogdana Szuby i Andrzeja Bodnaruczka wystartowała w Warszawie w XXXI Turnieju Bokserskim Paweł Skrzecz zaprasza.

- Pojechaliśmy boksować w 14-osobowym składzie, zdobyliśmy 3 złote i 9 srebrnych medali - opowiada trener Bogdan Szuba. - Z braku przeciwników nie mogli zaprezentować się młodzik Serafin Derżyński i juniorka Oliwia Neć. Jestem dumny z moich zawodników, gdyż nie mieli łatwych przeciwników i większość z nich musiała się zmierzyć z medalistami mistrzostw Polski i Pucharu Polski. I każdy z nich zasługuje na słowo uznania. Ale w każdej drużynie są zawodnicy, których trzeba pokazywać i o których trzeba mówić. To moje trzy złotka.

Pierwszy to Filip Dernicki - 12-letni zawodnik w wadze do 36 kg, który już w tym wieku większość pojedynków kończy przed czasem. I tak było tym razem, posłał zawodnika na deski po 28 sekundach pierwszej rundy Marcina Bukera z klubu Sportowy Żyrardów.
Kolejny złoty krążek zdobył Elwir Karimov, który w pięknym stylu pokonał srebrnego medalistę Pucharu Polski z Ciechocinka Mentora Garbiana z Akademii Walki Warszawa. Elwir Karimov to zawodnik wagi piórkowej do 57 kg. W Warszawie zdecydowałem się zgłosić Elwira w wadze lekkiej do 60 kg, lecz z braku przeciwników wystartował w wadze lekko półśredniej do 63.5 kg. I po raz kolejny intuicja nie zawiodła - Elwir wygrał jednogłośnie na punkty.
Trzeci zawodnik to Vadim Chruszcz w władzę do71 kg, który stoczył bardzo dobry pojedynek z wymagającym zawodnikiem z RKB Boxing Radom Cezarym Znamcem. Vadim wygrał swój pojedynek jednogłośnie na punkty.

Na słowa uznania zasługuje drugi z mych małych talentów. To 13-letni Alan Szwed, który w wadze do 40 kg stoczył bardzo wyrównany pojedynek z Kacprem Kowalczukiem z klubu Olimp Chełm.

Reszta moich medalistów, którzy zostawili serce w ringu i zdobyli srebrne medale to: Natalia Mucha 54 kg, Antoni Adamski 75 kg, Maksymilian Szwed 71 kg, Kacper Sikorski 71 kg, Nazar Romaniuk 75 kg, Beka Karivadze 71 kg, Rostyslaw Nadolski 71k g, Oleksander Kuczeruk 75 kg.

Turniej w Warszawie to bardzo dobry sprawdzian zawodników Vitorii Boxing Łódź przed zbliżającym się Mistrzostwami Okręgu, które odbędą się w Łodzi 19-20 marca. - Jestem dobrej myśli, że doświadczenie zdobyte w Warszawie z tak dobrymi zawodnikami zaowocuje na turnieju w Łodzi - kończy trener Bogdan Szuba.