Dyrektorzy WORD-ów w Łódzkiem otrzymali nagrody roczne....

  Dyrektorzy WORD-ów w Łódzkiem otrzymali nagrody roczne. Najwięcej dostał...

  Jacek Losik

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Najmniejszą nagrodę otrzymał natomiast Łukasz Kucharski, dyrektor WORD w Łodzi

  Najmniejszą nagrodę otrzymał natomiast Łukasz Kucharski, dyrektor WORD w Łodzi ©Krzysztof Szymczak

  Największe nagrody roczne otrzymali dyrektorzy WORD w Piotrkowie i Skierniewicach. Na trzecim miejscu jest Sieradz, ostatnim - Łódź.
  Najmniejszą nagrodę otrzymał natomiast Łukasz Kucharski, dyrektor WORD w Łodzi

  Najmniejszą nagrodę otrzymał natomiast Łukasz Kucharski, dyrektor WORD w Łodzi ©Krzysztof Szymczak

  Zarząd województwa łódzkiego przyznał nagrody za 2015 r. dyrektorom wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego. Arnold Lorenc z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego tłumaczy, że przy ustalaniu wysokości nagrody brane są pod uwagę: liczba przeprowadzonych egzaminów i ich zdawalność, liczba skarg i osiągnięty zysk ośrodka. Nagroda nie może być jednak większa niż trzy przeciętne pensje dyrektora.

  Najwyższe nagrody (1,9-krotność ich przeciętnego wynagrodzenia) otrzymali Bogusław Kulawiak, dyrektor WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim, oraz Stefan Mierzejek, szef ośrodka w Skierniewicach. Obaj zainkasowali po około 19 tys. zł (zarabiają po 10 tys. zł).

  Trzecią pod względem wysokości nagrodę otrzymał dyrektor WORD-u w Sieradzu. Zarząd województwa łódzkiego przyznał Henrykowi Waludzie 1,8-krotność jego pensji, czyli ok. 18 tys. zł.

  WORD w Łodzi: egzaminy praktyczne na prawo jazdy na samochodach Hyundai i20

  Najmniejszą nagrodę otrzymał natomiast Łukasz Kucharski. Dyrektor WORD-u w Łodzi zarabia miesięcznie 10,8 tys. zł. Zarząd województwa przyznał mu nagrodę roczną 1,5-krotność jego przeciętnej miesięcznej pensji, czyli ok. 16 tys. zł.

  Tak jak wspominał przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, jednym z kryteriów oceny pracy dyrektorów są wyniki finansowe ośrodków, którymi kierują. Pod tym względem najlepiej wypadł Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Sieradzu, który przyniósł w ubiegłym roku ponad 685 tys. zł zysku. Nieco gorzej wypadł WORD w Piotrkowie Trybunalskim. Zarobił w 2015 r. niewiele ponad 650 tys. zł.

  Egzamin na prawo jazdy w Łodzi na aucie, które znasz

  Najmniej zysku przyniosły WORD-y w Skierniewicach i Łodzi. Pierwszy ośrodek zarobił w ubiegłym roku blisko 457 tys. zł. Łódzki WORD wypadł zdecydowanie najsłabiej w województwie, zarobił ok. 323 tys. zł.

  Warto wspomnieć, że dyrektorzy ośrodków w ubiegłym roku odebrali niższe nagrody. Wówczas najwięcej zainkasował Łukasz Kucharski (11 tys. 610 zł), mimo że łódzki WORD jako jedyny w województwie przyniósł straty (416 tys. zł netto).

  Na drugim miejscu był dyrektor ośrodka w Skierniewicach, który otrzymał 10 tys. 750 zł nagrody. Dyrektor WORD-u w Piotrkowie otrzymał niewiele mniej, bo 10 tys. 608 zł 75 gr.

  Co ciekawe, najmniejszą nagrodę otrzymał dyrektor ośrodka, który w 2014 r. przyniósł najwięcej zysku. Szef sieradzkiego ośrodka dostał blisko 10,6 tys. zł. Jego WORD wypracował w 2014 r. prawie 387 tys. zł.  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cóż, oni też należą do nadludzi

  brrrum (gość)

  Zgłoś / 7 / 3

  więc się im należy, nie to co emerytowi pobierającemu 1000 zł miesięcznie po 40 latach pracy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  expert

  k. (gość)

  Zgłoś / 7 / 3

  A nagrody dla reszty pracowników? Wydaje mi się że to głównie oni pracują na dochody WORDu. Proponuje napisać ile zarabia reszta kadry i ile dostają dodatkowych pieniedzy w ciągu roku......rozwiń całość

  A nagrody dla reszty pracowników? Wydaje mi się że to głównie oni pracują na dochody WORDu. Proponuje napisać ile zarabia reszta kadry i ile dostają dodatkowych pieniedzy w ciągu roku... Porażka...Dla niższych stanowisk zawsze nie ma kasy, a dla dyrektorów zawsze sie "pare" groszy znajdzie....zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  państwo w państwie

  ta co w końcu zdała (gość)

  Zgłoś / 24

  im więcej oblanych- tym większa nagroda dla pana dyrektora- świetna jednostka budżetowa!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  expe

  wex (gość)

  Zgłoś / 2 / 3

  to ze bylas slaba z jazdy to nie jest wina egzaminatora... nie fla wszystkich 30 h jazd wystarczy zeby nauczyc sie jezdzic


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  do expe

  wyga (gość)

  Zgłoś / 3

  Chyba nie wiesz co mówisz, jak będą chcieli , to uwalą nawet mistrza rajdowego...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo