MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci wracają do łódzkich szkół i przedszkoli. Wszystkie przedszkola w Łodzi są otwarte!

Anna Gronczewska
Tylko 163 uczniów klas I -III pojawiło się w łódzkich szkołach na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Prowadzone są w szkolnych świetlicach.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE
Tylko 163 uczniów klas I -III pojawiło się w łódzkich szkołach na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Prowadzone są w szkolnych świetlicach.CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNYM SLAJDZIE Krzysztof Kapica/archiwum Polska Press
Tylko 163 uczniów klas I -III pojawiło się w łódzkich szkołach na zajęciach opiekuńczo-wychowawczych. Prowadzone są w szkolnych świetlicach.

Po wielotygodniowej przerwie spowodowanej koronawirusem łódzkie szkoły podstawowe wznowiły działalność. Tyle, że w świetlicach prowadzone są jedynie zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. Bierze w nich udział na razie tylko 162 dzieci. Tak więc liczba nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zdecydowanie przewyższa dziś liczbę uczniów.

- Ale zapraszam inne dzieci, szkoły są przygotowane, a reżim sanitarny zachowany - mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Konsultacja z nauczycielami dla uczniów starszych klas każda ze szkół organizuje tak, by unikać dużych skupisk młodzieży, ale są chętni, nauczyciele czekają i na pewno pomogą swoim uczniom.

Z 90 łódzkich szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd od dziś otwartych jest 86. Szkoły nr 11, 35, 36 i 101 są w trakcie remontów i z uwagi na zaawansowanie prac przez tydzień nie będą prowadzić zajęć świetlicowych.

- Ale zbliżające się egzaminy 8-klasistów odbędą się we wszystkich szkołach, nie ma powodu do obaw - dodała wiceprezydent Łodzi.
W szkołach dla uczniów z klas I - III przygotowano 3374 miejsca co jest związane z koniecznością przestrzegania zaleceń Głównej Inspekcji Sanitarnej, a ogółem w tych klasach uczy się 14 219 dzieci. W przedszkolach, które od poniedziałju pracują wszystkie, było dziś 1811 maluchów, a miejsc w 142 placówkach jest 4442.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki