Dzielnicowy z Retkini laureatem konkursu "Policjant, który...

  Dzielnicowy z Retkini laureatem konkursu "Policjant, który mi pomógł"

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Aspirant Dariusz Szczepaniak, dzielnicowy z Retkini, został laureatem konkursu "Policjant, który mi pomógł" zorganizowanego w 2012 r. przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".
  Dariusz Szczepaniak otrzymał statuetkę, dyplom i nagrodę

  Dariusz Szczepaniak otrzymał statuetkę, dyplom i nagrodę ©policja

  Dariusz Szczepaniak pomógł 84-letniej emerytowanej pracownicy PKP, nad którą znęcał się 57-letni syn. W lutym 2012 r. aspirant Szczepaniak od kolegów z policji otrzymał notatkę, że w mieszkaniu w wieżowcu przy ul. Narciarskiej dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej.

  - Zająłem się sprawą i ustaliłem, że kilka lat wcześniej pijany syn tak silnie popchnął chodzącą o kulach matkę, że złamała rękę - wspomina Dariusz Szczepaniak. - Dlatego później kobieta nie mogła poruszać się o kulach i niezbędny stał się dla niej wózek inwalidzki.

  Podczas wizyty w jej mieszkaniu dzielnicowy ze zdziwieniem zauważył, że przy łóżku staruszki stoi fotel, a dopiero za nim wózek.
  Dowiedział się, że aby dostać się do wózka staruszka musi czołgać się po fotelu lub podłodze. Okazało się, że fotel stoi przed wózkiem, żeby... syn inwalidki mógł wygodnie oglądać telewizję. Dzielnicowy zamienił miejscami wózek z fotelem i zabronił 57-latkowi je przestawiać.

  Ale to nie wszystko. Syn na blacie w kuchni zostawiał mamie stary czerstwy chleb, a świeży chował wyżej w szafce, aby staruszka nie mogła sięgnąć. 57-latek nigdzie nie pracuje i utrzymuje się z emerytury swojej matki.

  Gdy kobieta nie chciała mu dać pieniędzy na papierosy potrząsał wózkiem na którym siedziała i wyzywał. Wyrodny syn został już skazany, ale w zawieszeniu. Nie poprawił się i do sądu trafiła druga sprawa. Stąd szansa, że teraz trafi za kraty, dzięki czemu 84-latka odetchnie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GRATULACJE !!!!!

  ofiara przemocy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  szkoda, że w Konstantynowie nie ma takich policjantów, powinni wzorować się na Panu.
  Zasługuje Pan na "POLICJANTA ROKU".

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GRATULUJEMY :-)

  FC (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  GRATULUJEMY :-)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobrze, że jesteś

  Interanauta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

  To dobrze, że w Policji pracują jeszcze tacy ludzie, policjanci, którzy działają i to skutecznie. Brawo panie Aspirancie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  policja

  sołtys (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 7

  fajnie ze tacy policjanci się zdazają straznik teksasu oby tak dalej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo