Elana - Widzew 0:1. Kita faulowany, Robak skuteczny, Pawłowski bohaterem

Jacek Smarz
Widzew kontynuuje serial zwycięstw. Wygrał po raz czwarty z rzędu (Lech II, Śląsk, Górnik i teraz Elana).

Mecz był rozgrywany w Toruniu, ale prawie cała jedna trybuna stadionu Elany były w kolorze... czerwonym, bo więcej było kibiców Widzewa niż gospodarzy. Doping był kierowany do obu drużyn. Taki to był mecz przyjaźni. Widzew wywiesił transparenty o treści: „Czerwona Armia”, „Widzew Łódź”, „You’ll never walk alone” oraz... „Nikoś trzymaj się”. O znanych kibicach Wisły fani Widzewa nie zapominają.
Kibice gospodarzy odpalili race po 20 minucie spotkania. Może z nudów, bo obie drużyny za bardzo wzięli sobie chyba do serca, że to mecz przyjaźni.
Dopiero w 26 minucie dobrą akcję zainicjował Przemysław Kita. Otrzymał dobre podanie od Sebastiana Zielenieckiego, a kiedy mijał obrońcę Patryka Urbańskiego, ten powalił łodzianina na murawę. Karny! Marcin Robak wykorzystał jedenastkę, choć młody golkiper Elany 19-letni Jakub Knut był blisko obrony.
W 30 min. Wojciech Pawłowski odbił nogami strzał Filipa Kozłowski w sytuacji sam na sam. Duży błąd popełnił podczas tej akcji Kornel Kordas, który podał piłkę na nogę rywala. W odpowiedzi po technicznej sztuczce i strzale Przemysława Kity było niebezpiecznie pod bramką Elany.
Mógł być drugi, ale dopisało nam wielkie szczęście. Dominik Kościelniak tuż przed przerwą strzelił milimetry obok słupka naszej bramki.
Zaraz po przerwie Wojciech Pawłowski zrobił sobie krzywdę i Konradowi Gutowskiemu, gdy wychodził do górnego dośrodkowania. Rozgrzewał się już Patryk Wolański, ale zmiana została odłożona.
W 65 minucie powinien podwyższyć wynik Przemysław Kita, kiedy po bilardowym zagraniu z obrońcą Elany Patrykiem Urbańskim, znalazł się w sytuacji sam na sam, ale minimalnie chybił.
W samej końcówce Dominik Kościelniak ograł łatwo Kornela Kordasa, na szczęście piłka poszybowała ponad bramką.
Rafał Wolsztyński w przedłużonym czasie gry dośrodkował, po czym gospodarze byli bliscy strzelenia gola samobójczego. Uratował ich bramkarz.
W 99 minucie fenomenalną interwencją Wojciech Pawłowski uratował Widzew po główce Patryka Urbańskiego. Wróciliśmy z dalekiej podróży.

Elana Toruń - Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramki:
0:1 - Marcin Robak (26-karny)
Elana: Jakub Knut - Jan Andrzejewski (70, Kordian Górka), Wojciech Onsorge, Patryk Urbański, Adam Dobosz - Dominik Kościelniak, Mariusz Kryszak, Hubert Kisiel (70, Dominik Sokół), Damian Zagórski (60, Krzysztof Kołodziej; 77, Bartosz Boniecki), Mateusz Stryjewski ż - Filip Kozłowski. Trener: Ariel Jakubowski.
Widzew: Wojciech Pawłowski - Łukasz Kosakiewicz ż, Sebastian Zieleniecki ż, Daniel Tanżyna, Kornel Kordas - Daniel Mąka (90, Marcel Pięczek), Mateusz Możdżeń ż (75, Adam Radwański), Bartłomiej Poczobut, Przemysław Kita ż (90, Rafał Wolsztyński), Konrad Gutowski (70, Michael Ameyaw) - Marcin Robak. Trener: Marcin Kaczmarek.
Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).
Widzów: 4,5 tys.

Inne mecze 12 kolejki II ligi i tabela:

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1 (Michał Miller 45)
Górnik Łęczna – Błękitni Stargard 1:0 (Jakub Zagórski 84)
Skra Częstochowa – Bytovia 3:2 (Dawid Wolny 8, Piotr Nocoń 83, Krzysztof Napora 87 - Kacper Kawula 32, Piotr Giel 87)
Stal Rzeszów – Gryf Wejherowo 1:2 (Piotr Głowacki 7 - Szymon Nowicki 20, Maksymilian Hebel 45)
Legionovia – Znicz Pruszków 0:0
Garbarnia Kraków – Resovia 0:2 (Konrad Domoń 73, Daniel Świderski 90)
Lech IIPoznań – Stal Stalowa Wola 2:2 (Tomasz Dejewski 60, Ołeksandr Jacenko 62 - Robert Dadok 33-karny, 78)
Górnik Polkowice – GKSKatowice 0:1 (Szymon Kiebzak 80)