Filmy dla podróżnych w pociągach Przewozów Regionalnych i...

  Filmy dla podróżnych w pociągach Przewozów Regionalnych i PKP Intercity

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  PKP Intercity ma już filmowy wagon, który w każdy weekend przyłączany jest do pociągu kursującego między Sopotem a Zakopanem

  PKP Intercity ma już filmowy wagon, który w każdy weekend przyłączany jest do pociągu kursującego między Sopotem a Zakopanem ©Tomasz Bold/polskapresse

  Przewozy Regionalne testują system, który pozwoli oglądać filmy w pociągu. Do wyboru jest kilkanaście filmów, do których dostęp jest możliwy przez dowolne urządzenie, posiadające połączenie z siecią bezprzewodową. Testy prowadzone są w dwóch pociągach w Polsce: "Bolko" z Lublina do Wrocławia i "Warta" z Lublina do Poznania, który zatrzymuje się m.in. w Łowiczu i Kutnie.
  PKP Intercity ma już filmowy wagon, który w każdy weekend przyłączany jest do pociągu kursującego między Sopotem a Zakopanem

  PKP Intercity ma już filmowy wagon, który w każdy weekend przyłączany jest do pociągu kursującego między Sopotem a Zakopanem ©Tomasz Bold/polskapresse

  Przewozy Regionalne chcą testować nowy system do końca lipca. Ma to usprawnić wprowadzenie tej technologii we wszystkich tzw. regioekspresach.

  - W zmodernizowanych wagonach został zainstalowany moduł treści multimedialnych, z którym można połączyć się za pomocą Wi--Fi - mówi Justyna Grzesik z biura prasowego Przewozów Regionalnych. - Takie rozwiązanie daje podróżnym możliwość oglądania filmów pełnometrażowych, lokalizacji aktualnej pozycji na mapie, a jeśli tylko siła sygnału jest wystarczająco duża, można także korzystać z internetu.


  System jest odpowiedzią na oczekiwania podróżnych, którzy chcieli umilać sobie czas oglądając filmy. Niestety, nie zawsze było to możliwe, bo na wielu trasach był słaby zasięg i transmisja danych była przerywana.

  - Dzięki tej usłudze, niezależnie od dostępu do internetu, podróżni mogą korzystać z dostępnych treści jednocześnie, bez obniżenia jakości odtwarzania lub przerw w transmisji. W przyszłości pojawią się też audiobooki - dodaje Justyna Grzesik.

  PKP Intercity umila podróż między Sopotem i Zakopanem. Do 1 września do weekendowych kursów doczepiony zostanie wagon filmowy, w którym projekcje będą odbywały się non stop przez blisko 17 godzin, bo tyle trwa podróż pociągiem TLK "Monciak - Krupówki". W trakcie jednego kursu wyświetlanych jest osiem filmów. Bilet na pociąg jest jednocześnie wejściówką do wagonu bez przedziałowego, zamienionego na salę kinową.

  W ubiegłym roku wagon filmowy PKP Intercity pokonał łącznie 13 tysięcy kilometrów. Wyświetlono w nim ponad sto filmów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo