Gala absolwentów w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej [ZDJĘCIA]

Paweł Patora
Udostępnij:
W International Faculty of Engineering (IFE), czyli Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ, odbyła się we wtorek doroczna gala absolwentów

Tegoroczni absolwenci studiów I i II stopnia otrzymali dyplomy. Tym, którzy szczególnie aktywnie angażowali się w działania promocyjne na rzecz uczelni, doktor inżynier Dorota Piotrowska, wicedyrektor IFE, oraz profesor Stanisław Bielecki, rektor PŁ, wręczyli listy polecające, skierowane do pracodawców.

Gala Absolwenta Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Listy te otrzymali: Katarzyna Dziamarska, Liliana Ćwik, Marcin Kolasiński, Szymon Madziara, Aleksander Ozga, Przemysław Kucharski, Zuzanna Magnuska, Aleksandra Chlebowska i Magdalena Sobczyńska.

Rektor Stanisław Bielecki wyraził radość z wypromowania nowych absolwentów, życzył im sukcesów zawodowych i podkreślił, że właśnie w IFE wprowadzano po raz pierwszy na uczelni nowe technologie edukacyjne.

Gala Absolwenta Wydziału Zarządzania UŁ. Wręczono wyróżnienia i nagrody [ZDJĘCIA+FILM]

Powstałe ponad 20 lat temu Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ było pierwszą placówką w Polsce, kształcącą inżynierów wyłącznie w języku angielskim i francuskim. Wypromowało już prawie 2.500 absolwentów.

Obecnie w IFE kształci się 1.400 studentów. Jedną czwartą tej liczby stanowią studenci zagraniczni. Co roku około 300 studentów IFE wyjeżdża na semestr lub dwa na uczelnie europejskie. Centrum Kształcenia Międzynarodowego ma podpisanych 115 umów o wymianie studentów z uczelniami zagranicznymi, w tym sześć umów o podwójnych dyplomach.

Gala Absolwenta Wydziału Zarządzania UŁ. Studenci odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]

- Absolwenci IFE są liderami na międzynarodowym rynku pracy - zapewnia doc. Tomasz Saryusz-Wolski, dyrektor Centrum i dodaje, że często pracodawcy kierują oferty bezpośrednio do Centrum. Dlatego większość absolwentów już w trakcie studiów nawiązała kontakty zawodowe i znalazła zatrudnienie.

Gala absolwentów Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
14-20 grudnia 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie