Gdzie jest woda z „cudownego” źródełka w Łagiewnikach? Łodzianie odwiedzający kapliczkę św. Antoniego nie mogą ugasić pragnienia

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Odwiedzający Las Łagiewnicki nie mogą zaczerpnąć wody ze studzienki w kapliczce św. Antoniego Maciej Kałach
Św. Antoni to patron m.in. osób i rzeczy zaginionych. Tymczasem w kapliczce św. Antoniego w Lesie Łagiewnickim w Łodzi zaginęła... woda.

W wakacje Las Łagiewnicki jest pełen piechurów, biegaczy i rowerzystów. Wielu z nich przystaje przy najstarszym zabytku w Łodzi: to kapliczka św. Antoniego – jedna z dwóch stojących na tzw. Pustelni (nieopodal skrzyżowania ul. Wycieczkowej z Okólną). Ale tego, kto myśli o uzupełnieniu zapasu wody w kapliczce, spotyka zawód, bo machanie dźwignią pompy nic nie daje.

Przechodzący obok kapliczki w ubiegłą niedzielę (11 sierpnia) spacerowicze narzekali, że u św. Antoniego nie można ugasić pragnienia co najmniej od początku wakacji.

A jeszcze kilka lat temu przed zabytkiem ustawiały się kolejki łodzian z wielkimi baniakami. Wśród nich byli wierzący, że woda ze źródełka pod kapliczką uzdrawia – np. warto nią przemywać chore oczy...

Kapliczka z 1676 roku (na przełomie XVII i XVIII wieku przeniesiona na Pustelnię z miejsca, w którym powstał kościół franciszkanów) obecnie jest pod opieką Leśnictwa Miejskiego w Łodzi. Jego naczelnik Jarosław Białek potwierdził w poniedziałek (12 sierpnia), że woda nie leci, bo w kapliczce zepsuła się pompa. Obecną trzeba demontować przed każdą zimą, a po ponownej instalacji urządzenie nie zawsze daje radę przepracować bez usterek cały sezon. Naczelnik zadeklarował, że pompa będzie naprawiona przed czwartkiem (15 sierpnia). Ale na nową w budżecie leśnictwa nie ma pieniędzy.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze 20

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
A gdzie idą pieniądze ze skarbonki w kapliczce
G
Gość
2019-08-12T15:50:26 02:00, Bezmyślna rozrzutność...?:

Zdemontować jeden zdrój wodny z Piotrkowskiej i wstawić do kapliczki w Łagiewnikach. Na Piotrkowskiej większość ludzi pije piwo, nie wodę z ulicznego zdroju, co najwyżej myją wodą dłonie. Koszt ustawienia zdrojów w czterech miejscach, w pasażach Rubinsteina i Schillera, przy domu handlowym „Magda” oraz na przeciw wylotu ulicy Roosevelta. wykonanych z granitu oraz brązu, z kolumnami ozdobionymi odlewami postaciami dzieci i ryb to około 500 tys. zł...montaż jest inicjatywą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, może zainicjują bardziej potrzebny ludziom zdrój w kapliczce w Łagiewnikach..?

2019-08-12T18:09:35 02:00, Gość:

Czyja jest kapliczka ten niech kombinuje. Czemu "miasto" by miało płacić na jakiegoś Antoniego?

2019-08-12T19:03:53 02:00, Bezmyślna rozrzutność...!:

chociażby, z takiego samego powodu, za który płaci utrzymując żydowskie centrum monologu, po żydowsku skombinowane ku pamięci jakiegoś żyda Edelmana, i nie "miasto"płaci, a okradzeni po żydowsku przez "miasto" - łódzcy podatnicy.

2019-08-12T22:16:38 02:00, Antysemita:

Dokładnie powinno się to centrum przeznaczyć na mieszkania dla młodych

I dla seniorów, i dla rodzin z dziećmi, i dla par bez dzieci, i dla singli - dla wszystkich!

G
Gość
2019-08-12T20:27:35 02:00, Gość:

W głupim mieście są pieniądze, ale tylko na głupoty vide jednorożec itp

Jednorożec jest hitem.a woda w kapliczce już nie

G
Gość
2019-08-13T08:59:07 02:00, Prze.o:

Lasy Państwowe spółka żyjące jak pączek w maśle, szczególnie za pislamu niszcząca lasy, dojaca z surowca ile sie da, nie ma pieniędzy na na małe źródełko. Shame

A Powcy chcieli lasy sprzedać by zapłacić Żydom odszkodowania za 2 wojnę światową.Ogarnij się.?

P
Prze.o
Lasy Państwowe spółka żyjące jak pączek w maśle, szczególnie za pislamu niszcząca lasy, dojaca z surowca ile sie da, nie ma pieniędzy na na małe źródełko. Shame
.
Ja się modlę i mi tryska.
O
Oo
A może to ma związek z dziwnymi substancjami zakopanym w Zgierzu, podobno dostaje się to do wód gruntowych
L
Leje na hehe
2019-08-12T15:50:26 02:00, Bezmyślna rozrzutność...?:

Zdemontować jeden zdrój wodny z Piotrkowskiej i wstawić do kapliczki w Łagiewnikach. Na Piotrkowskiej większość ludzi pije piwo, nie wodę z ulicznego zdroju, co najwyżej myją wodą dłonie. Koszt ustawienia zdrojów w czterech miejscach, w pasażach Rubinsteina i Schillera, przy domu handlowym „Magda” oraz na przeciw wylotu ulicy Roosevelta. wykonanych z granitu oraz brązu, z kolumnami ozdobionymi odlewami postaciami dzieci i ryb to około 500 tys. zł...montaż jest inicjatywą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, może zainicjują bardziej potrzebny ludziom zdrój w kapliczce w Łagiewnikach..?

2019-08-12T18:09:35 02:00, Gość:

Czyja jest kapliczka ten niech kombinuje. Czemu "miasto" by miało płacić na jakiegoś Antoniego?

2019-08-12T19:03:53 02:00, Bezmyślna rozrzutność...!:

chociażby, z takiego samego powodu, za który płaci utrzymując żydowskie centrum monologu, po żydowsku skombinowane ku pamięci jakiegoś żyda Edelmana, i nie "miasto"płaci, a okradzeni po żydowsku przez "miasto" - łódzcy podatnicy.

Dokładnie płacimy za te gówna co nam serwuje hania to i na źródełko się znajdzie !!!

A
Antysemita
2019-08-12T15:50:26 02:00, Bezmyślna rozrzutność...?:

Zdemontować jeden zdrój wodny z Piotrkowskiej i wstawić do kapliczki w Łagiewnikach. Na Piotrkowskiej większość ludzi pije piwo, nie wodę z ulicznego zdroju, co najwyżej myją wodą dłonie. Koszt ustawienia zdrojów w czterech miejscach, w pasażach Rubinsteina i Schillera, przy domu handlowym „Magda” oraz na przeciw wylotu ulicy Roosevelta. wykonanych z granitu oraz brązu, z kolumnami ozdobionymi odlewami postaciami dzieci i ryb to około 500 tys. zł...montaż jest inicjatywą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, może zainicjują bardziej potrzebny ludziom zdrój w kapliczce w Łagiewnikach..?

2019-08-12T18:09:35 02:00, Gość:

Czyja jest kapliczka ten niech kombinuje. Czemu "miasto" by miało płacić na jakiegoś Antoniego?

2019-08-12T19:03:53 02:00, Bezmyślna rozrzutność...!:

chociażby, z takiego samego powodu, za który płaci utrzymując żydowskie centrum monologu, po żydowsku skombinowane ku pamięci jakiegoś żyda Edelmana, i nie "miasto"płaci, a okradzeni po żydowsku przez "miasto" - łódzcy podatnicy.

Dokładnie powinno się to centrum przeznaczyć na mieszkania dla młodych

G
Gość
W głupim mieście są pieniądze, ale tylko na głupoty vide jednorożec itp
G
Gość
Jaki prezydent miasta kazdy widzi....
B
Bezmyślna rozrzutność...!
2019-08-12T15:50:26 02:00, Bezmyślna rozrzutność...?:

Zdemontować jeden zdrój wodny z Piotrkowskiej i wstawić do kapliczki w Łagiewnikach. Na Piotrkowskiej większość ludzi pije piwo, nie wodę z ulicznego zdroju, co najwyżej myją wodą dłonie. Koszt ustawienia zdrojów w czterech miejscach, w pasażach Rubinsteina i Schillera, przy domu handlowym „Magda” oraz na przeciw wylotu ulicy Roosevelta. wykonanych z granitu oraz brązu, z kolumnami ozdobionymi odlewami postaciami dzieci i ryb to około 500 tys. zł...montaż jest inicjatywą Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, może zainicjują bardziej potrzebny ludziom zdrój w kapliczce w Łagiewnikach..?

2019-08-12T18:09:35 02:00, Gość:

Czyja jest kapliczka ten niech kombinuje. Czemu "miasto" by miało płacić na jakiegoś Antoniego?

chociażby, z takiego samego powodu, za który płaci utrzymując żydowskie centrum monologu, po żydowsku skombinowane ku pamięci jakiegoś żyda Edelmana, i nie "miasto"płaci, a okradzeni po żydowsku przez "miasto" - łódzcy podatnicy.

Ł
Łowca paso mośków
2019-08-12T18:21:04 02:00, Mosiek:

Niedługo będziecie musieli płacić za każdy litr wody goje...

bo teraz żydku jest za darmo? - nie!?

O
Ola
Na nową pompę nie ma pieniędzy, a na jednorożca były.
M
Mosiek
Niedługo będziecie musieli płacić za każdy litr wody goje...
Dodaj ogłoszenie