Gdzie warto zamieszkać w Łodzi? Sprawdziliśmy nowe osiedla. Przeczytaj, zanim zdecydujesz

Artykuł sponsorowany
Szukasz nowego mieszkania w Łodzi? A może chcesz poprawić komfort Twoich bliskich i potrzebujesz większej przestrzeni? Sprawdziliśmy, jakie mieszkania i osiedla spełniają najczęstsze kryteria mieszkańców Łodzi. Oprócz tego odpowiadamy na 3 ważne dla kupujących pytania.

Według ekspertów rynku nieruchomości, łodzianie poszukujący nowego mieszkania, kierują się przede wszystkim lokalizacją. Szukają ciszy, bezpieczeństwa, możliwości aktywnego wypoczynku w sąsiedztwie, a także udogodnień blisko osiedla i wygodnej komunikacji. Samo mieszkanie, oprócz tego że ustawne i słoneczne, obowiązkowo powinno być z balkonem lub ogródkiem. Przy zakupie ważna jest zaś nie tylko możliwość wynegocjowania rabatu i uzyskania oszczędności na cenie za m2.

Uwzględniliśmy te kryteria i sprawdziliśmy, jakie osiedla w Łodzi są najchętniej wybierane przez kupujących nowe mieszkania. Zwróciliśmy też uwagę czy deweloper udziela pomocy w uzyskaniu kredytu i jakie daje gwarancje bezpieczeństwa realizacji inwestycji.

Murapol Widzew

Murapol Widzew to osiedle zaprojektowane vis a vis nowego stadionu miejskiego i tuż obok parku Widzewskiego. Jego sąsiedztwo, a także bliskość innych miejsc rekreacji, umożliwiają tu aktywny wypoczynek. Blisko są sklepy i przystanki komunikacji miejskiej. Aktualnie w ofercie znajdują się mieszkania dwu oraz trzypokojowe realizowane w dwóch budynkach. Ich metraże kształtują się od 38 do 54 mkw. Mieszkańcy wprowadzą się do przestronnych i jasnych wnętrz. Mieszkania posiadają obszerne tarasy oraz balkony. Zobacz mieszkania i osiedle, klikając tutaj.

Murapol Nowa Przędzalnia

Murapol Nowa Przędzalnia to najnowsze łódzkie osiedle realizowane w historycznej przestrzeni dawnej przędzalni. W ramach pierwszego etapu przy ul. Wróblewskiego, między alejami Politechniki i Jana Pawła II, zrealizowane zostaną dwa budynki - łącznie z 202 mieszkaniami. W ofercie dewelopera znajdują się zarówno kawalerki, jak również mieszkania 2, 3, 4-pokojowe. Dostępne metraże kształtują się od 25 do 54 mkw. Architektura osiedla nawiązuje do przemysłowej historii tej części Łodzi. Wyjątkowego charakteru budynkom nada zastosowanie ceglanej elewacji, a elementem wyróżniającym osiedle będzie odrestaurowana, zabytkowa wieża fabryczna. W sąsiedztwie osiedla znajdują się parki Poniatowskiego, Klepacza oraz kilka innych łódzkich zieleńców. Znajdź swoje nowe mieszkanie tutaj.

Czy możesz liczyć na pomoc Murapolu w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

Tak. Doradcy kredytowi są do dyspozycji w salonie sprzedaży, przy al. Piłsudskiego 175. Wyręczają w formalnościach, wyliczają zdolność kredytową, a nawet za klientów negocjują uzyskanie tańszego kredytu. Dzięki temu zamiast tracić godziny w banku, można przyjechać na teren budowy i sprawdzić, jak postępują prace.

Czy będziesz mieć wpływ na realizację swojego mieszkania?

Tak. Sprawdziliśmy to, bo to ważne dla tych, którzy chcą monitorować proces budowy mieszkania. Murapol stosuje tzw. wieloetapowy system odbioru. Oznacza to, że na każdym etapie, tzn. podczas odbioru stanu surowego, przedodbioru, odbioru technicznego oraz odbioru końcowego można wnieść uwagi, co do sposobu wykonania poszczególnych elementów mieszkania. Sprawdziło to już ponad 18 tys. mieszkańców osiedli Murapolu w kilkunastu miastach w Polsce.

Czy zapłacisz prowizję i podatek PCC?
Nie. Kupując mieszkanie od Murapolu, w odróżnieniu od transakcji na tzw. rynku wtórnym, unikniesz wyższych kosztów. Mowa o podatku PCC i prowizji dla pośrednika, które mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Te pieniądze zostaną w Twoim portfelu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki