MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gdzie wykorzystać bon turystyczny w Łódzkiem? Lista miejsc: tu zapłacisz 500 plus na wakacje. Gdzie zapłacicie bonem? 3.08.2020

Wojciech Dłubakowski
Ośrodek Wawrzkowizna
Ośrodek Wawrzkowizna Miasto Bełchatów
Bon Turystyczny. Bonem na wakacje można płacić w ponad stu miejscach w województwie łódzkim. Wykaz gdzie zapłacimy bonem 500 plus na wakacje znajdziemy na stornie Polskiej Organizacji Turystycznej. Niestety, w wykazie POT brakuje numerów kontaktowych, co może powodować pewne nieporozumienia.

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Lista miejsc: tu zapłacisz 500 plus na wakacje

Od północy z piątku na sobotę działa strona z listą firm, które przystąpiły do rządowego programu „Polski Bon Turystyczny” . Lista znajduje się na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej (POT), ale wejście na stronę www.pot.gov.pl jest praktycznie możliwe, prawdopodobnie zbyt wiele osób próbuje się na nią dostać jednocześnie.

Wyszukiwarka z wykazem miejsc w których zapłacimy bonem turystycznym otwiera się bez problemu.

Znajduje się tu lista firm i organizacji honorujących płacenie bonami. Wśród nich jest wiele z naszego regionu. Z samej Łodzi jest ich blisko 50 (wśród nich ZHP Chorągiew Łódzka i Szkolne Schronisko Młodzieżowe). Z Piotrkowa do programu przystąpiło 9 podmiotów, z Sieradza – 5, Kutna i Bełchatowa – po 4, ze Skierniewic – 3 a z Łowicza tylko Biuro Podróży Arka Travel , podobnie z Wielunia - tylko PKS Wieluń Sp. z o.o.

Za to małego Tuszyna zgłosiły się 4 podmioty. Wśród nich jest firma prowadząca Hotel Grzegorzewski.

- Do godziny 10 nikt nie dzwonił z pytaniem o bon, ale, oczywiście, jest jeszcze za wcześnie. Spodziewamy się , że zainteresowanie będzie, bo hotel położony jest w pięknym cichym miejscu , w którym można aktywnie spędzić czas – powiedziano nam na recepcji.

Gdzie zapłacicie bonem w województwie łódzkim?

Większość zarejestrowanych na liście POT podmiotów to hotele i biura turystyczne, ale są też firmy przewozowe i kateringowe, np. Catering Coolinarium z z Bełchatowa, która prowadzi ośrodek na Górze Kamieńsk. Są też schroniska młodzieżowe i organizacje harcerskie.

Niestety, na stronie POT nie ma numerów do firm i organizacji, które przystąpiły do programu, są tylko adresy i nazwy. Na specjalnej infolinii , którą uruchomiono dla programu , dowiedzieliśmy się, że zainteresowani sami muszą szukać kontaktu w internecie. To może powodować nieporozumienia.

Np. na liście jest łódzka firma Handlowo-Usługowa Anna Szczygieł . W internecie można przeczytać, że „swoją ofertę kieruje do firm budowlanych, zakładów usługowych oraz klientów indywidualnych”, zapewnia sprzedaż maszyn i serwis.
Gdy zadzwoniliśmy do firmy, okazało się, że zajmuje się także wynajmem krótkoterminowym.

- Więcej informacji znaleźć można na stronie ZUS. Tam po zalogowaniu się na konto PUE jest dokładny adres i telefon do mnie – tłumaczy Anna Szczygieł, wynajmująca mieszkanie w Łodzi. – Miałam już kilka zapytań w sprawie opłat bonami, bo zapisałam się do programu 27 lipca i po uzyskaniu potwierdzenia z ZUS, poinformowałam o tym w moich ogłoszeniach w internecie.

Przystąpienie do programu możliwe jest po spełnieniu przepisów sanitarnych

- Musiałam w przedpokoju, przy wejściu powiesić instrukcję dla turystów dotyczącą poprawnego zakładania i zdejmowania maseczek i rękawiczek. W łazience trzeba było powiesić instrukcję poprawnego mycia rąk i skutecznego ich dezynfekowania. Trzeba było też powiesić wykaz telefonów alarmowych oraz instrukcję na wypadek zakażenia koronawirusem, m.in. infolinię dla seniorów. Ponadto informację, że na miejscu można nabyć maseczki jednorazowe – wylicza Anna Szczygieł. – Poinformowano mnie, że mogę spodziewać się kontroli. Firmy, które nie będą spełniały wymogów sanitarnych , będą usuwane z programu – dodaje Anna Szczygieł.

Na liście POT jest też m.in. bełchatowska Elbest Sp. z o.o. Firma ta na swojej stronie internetowej informuje, że… świadczy usługi wykonywania przeglądów konserwacyjnych i serwis dźwigów zainstalowanych w obiektach Elbest sp. z o.o. Tymczasem prowadzi ona także ośrodek wypoczynkowy Wawrzkowizna koło Bełchatowa...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki