Piłkarze ŁKS pokonali GKS w Katowicach 3:1. Oto zapis naszej relacji live.

Składy
GKS: Wierzbicki - Olkowski, Kowalczyk, Nowak, Sokołowski - Goncerz, Plewnia, Pitry, Dziedzic, Sadowski - Zieliński. Trener: Wojciech Stawowy.
ŁKS: Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Mowlik, Klepczarek - Smoliński, Kłus, Romańczuk, Mączyński, Kosecki - Kujawa. Trener: Andrzej Pyrdoł.

Meczu nie obejrzą kibice ŁKS, bo GKS w związku z planowanym wyburzeniem jednej z trybun nie przyjmuje zorganizowanych grup kibiców gości.

Początek meczu. Sędziuje Mariusz Złotek ze Stalowej Woli.

W 6 minucie z dystansu strzelał Krzysztof Mączyński, ale nieznacznie chybił.

W 9 minucie bliski szczęścia był Tomasz Sokołowski, ale Bodzio W. obronił strzał z ostrego kąta. Po rożnym katowiczanie domagali się karnego za rzekome zagranie piłki ręką, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Katowiczanie mają optyczną przewagę i niemal non-stop atakują.

GOL DLA GKS!!!
W 14 minucie dośrodkowanie Pawła Olkowskiego, dzięki pasywnej postawie łódzkich obrońców, na gola zamienił Janusz Dziedzic, zresztą były ełkaesiak. Wcześniej piłkę na połowie GKS stracił Michał Łabędzki.

W 18 minucie świetna interwencja Wyparły uratowała ŁKS przed stratą drugiego gola po rożnym.

W 19 minucie zaskakująco z wolnego uderzył Romańczuk, ale bramkarz obronił.

Żółta kartka dla Marcina Smolińskiego.

W 21 minucie Sokołowski w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg Smolińskiego. Mogło być 1:1.

W 23 minucie dobry strzał Mączyńskiego. Broni bramkarz GKS. ŁKS odzyskuje inicjatywę.

W 33 minucie Kujawa trafił do bramki, ale sędzia nie uznał gola, bo chwilę wcześniej łódzki napastnik dotknął piłkę ręką.

A teraz powinno być 2:0. Gabriel Nowak z bliska głową nie trafił jednak do bramki.

W 37 minucie powinien być karny dla ŁKS, bo ręką zagrał w polu karnym Nowak, ale sędzia nie wskazał na jedenasty metr. Chwilę później niecelnie uderzył Romańczuk.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY.

Obie drużyny bez zmian.

GOL DLA ŁKS!!!
W 49 minucie pięknym strzałem z woleja popisał się Jakub Kosecki. Cudowny gol!

W 50 minucie powinno być 2:1 dla ŁKS. W sytuacji sam na sam z bramkarzem spudłował Kujawa.

ŁKS non-stop atakuje!

W 53 minucie zaskakująco z wolnego strzelił Bartosz Romańczuk. Piłka po uderzeniu z ostrego kąta trafiła do bramki.

W 58 minucie z wolnego do bramki GKS trafił Mączyński. Kolejny piękny gol ełkaesiaków.

ŁKS prowadzi 3:1 i spokojnie kontroluje przebieg gry.

W 84 minucie mogło być 4:1, ale Klepczarek trafił w boczną siatkę.