Grot Budowlani gonią ŁKS Commercecon. Siatkarki z Łodzi w czołówce [ZDJĘCIA]

Grzegorz Gałasiński
Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza miały łatwiejszego rywala niż ŁKS Commercecon (2:3 z Developres) i łatwo go ograły w Sport Arenie. Grot Budowlani pokonali KSZO Ostrowiec 3:0.

Tylko w drugim secie były emocje. Łodzianki przegrywały 13:17 i 16:20, ale nie oddały seta. Potrafiły odrobić straty do wyniku 19:20, później przegrywały 20:22, ale w końcówce były lepsze. Za czwartą piłką setową wygrały partię.
W pierwszym i trzecim secie nasze brązowe medalistki z poprzedniego sezonu wręcz znokautowały rywalki. Tak należy ocenić wygrane w setach do 13.

Ten mecz to był Jovana Show. Brakocević w trzech tylko setach zdobyła 22 punkty, uzyskała skuteczność 53 procent w ataku.

Łodzianki miały duże wsparcie w kibicach. Na trybunach Sport Areny zgromadziło się ok. 2.5 tys. widzów

Grot Budowlani mają jeden punkt mniej od ŁKS Commercecon, ale też rozegrały jeden mecz mniej.

Grot Budowlani Łódź – KSZO Ostrowiec 3:0 (25:13, 27:25, 25:13)
Grot Budowlani: Femke Stoltenborg 3, Agata Babicz 6, Małgorzata Śmieszek 5, Jovana Brakocević 22, Oliwia Urban 9, Jaroslava Pencova 4, Maria Stenzel (l) oraz Gabriela Polańska 4, Koleta Łyszkiewicz 1, Ewelina Tobiasz. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Developres Rzeszów – ŁKS Commercecon 3:2 (17:25, 25:18, 24:26, 25:22, 15:12)
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik 3, Regiane Bidias 15, Klaudia Alagierska 12, Monika Bociek 22, Aleksandra Wójcik 10, Ewa Kwiatkowska 13, Krystyna Strasz (l) oraz Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk 1, Trener Michal Masek.
Inne mecze: Radomka - Legionovia 2:3, PTPS Piła - Chemik Police 1:3, MKS Kalisz - Pałac Bydgoszcz 0:3, BKS Bielsko-Biała - #VolleyWrocław.