Grot Budowlani pokonani przez Pałac. Niespodziewane rozstrzygnięcia w Lidze Siatkówki Kobiet

Trener Grot Budowlanych Błażej Krzyształowicz  wychodził ze skóry, udzielał wskazówek swym podopiecznym, ale nic z tego
Trener Grot Budowlanych Błażej Krzyształowicz wychodził ze skóry, udzielał wskazówek swym podopiecznym, ale nic z tego Krzysztof Szymczak
Tego się chyba nikt nie spodziewał. Po czterech zwycięstwach w Lidze Siatkówki Kobiet pierwszej porażki, do tego we własnej Sport Arenie w Łodzi, doznały siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza przegrały ze średniakiem tej ligi Pałacem Bydgoszcz. Sama porażka nie jest tak wielkim zaskoczeniem, jak wynik.
Łodzianki przegrały 0:3, a cały mecz trwał 77 minut. To klęska naszych siatkarek. O ile jeszcze dwa pierwsze sety były wyrównane, przegrane zostały do 23 i 25, to w trzecim secie wyższość bydgoszczanek była zdecydowana. Siatkarki drużyny gości wygrały do 16.
Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyły Ukrainka Anastasyia Kraiduba i Małgorzata Śmieszek.
W innych meczach też nie brakowało niespodzianek. Do takich należy zaliczyć stratę punktu przez Developres Rzeszów w meczu z Legionovią.
Z tą właśnie drużyną zagrają w najbliższej serii mistrzynie z ŁKS Commercecon. Grot Budowlane zagrają znów w Łodzi z Radomką. Ta drużyna jeszcze nie wygrała, ale nie radzimy typować u bukmachera wygranej łodzianek za 3 punkty.
12. kolejka Ligi Siatkówki Kobiet:
Grot Budowlani – Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 25:27, 16:25)
Grot Budowlani: Anastasyia Kraiduba 14, Julia Twardowska 7, Jaroslava Pencova 6, Julia Nowicka 3, Chalotte Leys 3, Małgorzata Śmieszek 11, Maria Stenzel (l) oraz Anna Lewandowska 3, Anna Bączyńska 5, Paulina Bałdyga. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze: #VolleyWrocław - Wisła Warszawa (we wtorek), Legionovia - Developres SkyRes Rzeszów 2:3, PTPS Piła - Chemik Police 1:3, Stal Bielsko-Biała - Radomka Radom 3:2.