Grot Budowlani przed Ligą Mistrzów i meczem z Eczacibasi Stambuł pokonali #Volley Wrocław 3:0

Siatkarki Grot Budowlanych Charlotte Leys i Julia Twardowska
Siatkarki Grot Budowlanych Charlotte Leys i Julia Twardowska Krzysztof Szymczak
Próbą generalną przed środowym starciem z Eczacibasi VitrA Stambuł w Lidze Mistrzów, był dla Grot Budowlanych niedzielny mecz z #Volley Wrocław.

Rywalki w tym sezonie spisują się kiepsko, nie stanowiły dużego zagrożenia dla łodzianek. Trener Błażej Krzyształowicz dał odpocząć środkowej Jaroslavie Pencovej, przypominamy, że wciąż nie jest w pełni sił kontuzjowana Anastasyia Kraiduba.
Osłabiony skład na #Volley wystarczył. W pierwszym secie gospodynie wygrały do 19, a najlepiej punktowały Julia Twardowska i Charlotte Leys. Łodzianki były zdecydowanie lepsze w końcówce, od stanu 20:19 zdobyły pięć punktów z rzędu, głównie po błędach rywalek (antenka, atak w aut, taśma).
Drugi set miał podobny przebieg do pierwszego. Łodzianki prowadziły 21:19 i wygrały końcówkę 4:0. Asem popisała się Charlotte Leys.
Nasze dziewczęta nie miały problemów także w trzecim secie. Nie wyreżyserowały też horroru w końcówce. Wygrały pewnie do 18.
W środę o godz. 18 w łódzkiej Sport Arenie, Grot Budowlane Łódź zagrają mecz Ligi Mistrzyń z wicemistrzem świata Eczacibasi VitrA Stambuł. - Jest to przeciwnik mający w swojej kadrze wiele gwiazd. Do nich należy m.in. Tijana Bosković, Kim Yeon-koung czy Natalia Pereira. Dla nas będzie to wspaniałe doświadczenie i radość, móc zagrać z tak dobrymi zawodniczkami. Na pewno będziemy chciały pokazać się z dobrej strony i zagrać jak najlepiej. Liczymy na ogromne wsparcie kibiców – mówiła nasza przyjmująca, Julia Twardowska.
Do Łodzi przyjadą gwiazdy światowego formatu, które warto zobaczyć na żywo. Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do wspierania naszego zespołu! Bilety (25 i 15 zł) można nabyć w biurze klubu w hali Sport Arena, Al. Unii Lubelskiej 2, II piętro, pokój 2.048, w godzinach 10-14 lub w dniu meczu, w kasie głównej na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.
Liga Siatkówki Kobiet:
Grot Budowlani Łódź – #Volley Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:18)

Grot Budowlani: Anna Lewandowska 5, Julia Nowicka 1, Charlotte Leys 8, Małgorzata Śmieszek 8, Anna Bączyńska 13, Julia Twardowska 10, Maria Stenzel (l) oraz Gabriela Maciągowski 3, Paulina Bałdyga. Trener: Błażej Krzyształowicz.
Inne mecze: Wisła Warszawa – PTPSPiła 1:3, Chemik Police – MKSKalisz 3:0, Developres Rzeszów – Radomka 3:0, Pałac Bydgoszcz – Legionovia.