MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hala sportowa w Łodzi. 67-letni budynek przy ul. Skorupki będzie modernizowany. Wymieni się okna, drzwi, ociepli dach, poprawi wentylację

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Wysłużony budynek przy ul. Skorupki doczeka się w pierwszej kolejności termomodernizacji.
Wysłużony budynek przy ul. Skorupki doczeka się w pierwszej kolejności termomodernizacji. UMŁ
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi zapowiada modernizację hali sportowej przy ul. Skorupki 21, dawnego Pałacu Sportu. Inwestycja zakłada termomodernizację dachu tego wysłużonego, 67-letniego budynku, przyłączenie go do miejskiej sieci cieplnej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, separację stref o różnym zapotrzebowaniu na energię w zależności od liczby osób przebywających w obiekcie, poprawę wentylacji budynku, montaż odnawialnych źródeł energii oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne.
Na lodowisku "Bombonierka" przy ul. Stefanowskiego działa już nowe oświetlenie, w tym roku ma być zainstalowana nowa wentylacja.

Rekreacja w Łodzi. Odnowione szatnie, kula dyskotekowa na lo...

Termomodernizacja hali przy ul. Skorupki. Lepsza atmosfera do treningu

- Odtworzenie historycznych świetlików i okien dachowych przyczyni się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Światło dzienne będzie bowiem docierać do płyty głównej. Modernizacja wentylacji i umieszczenie urządzeń wewnątrz budynku zwiększy komfort trenujących w hali dzieci, młodzieży, zawodniczek i zawodników wielu klubów oraz uczestników różnych i bezpłatnych zajęć dla mieszkańców, które prowadzą instruktorzy MOSiR. Montaż odnawialnych źródeł energii zapewni niezależność i bezpieczeństwo energetyczne bez negatywnego wpływu na środowisko i przyczyni się do znacznej optymalizacji kosztów eksploatacji - mówi Iwona Safjanowska, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka i Sportu w Łodzi.

Galeria

Szacowane koszty to ok. 25 mln zł, jest możliwe uzyskanie dofinansowania w wysokości 85 procent. Wniosek zostanie złożony najpóźniej w trzecim kwartale tego roku, a roboty mogłyby się rozpocząć na początku przyszłego roku. Zakończenie odnowienia hali planuje się w drugiej połowie 2026 roku.
Obecnie przygotowuje się dokumentację techniczną i projektową, audyt energetyczny i program prac konserwatorskich.

Więcej

W "Wodnym Raju" na Teofilowie zainstalowano nową wannę jacuzzi.

Rekreacja w Łodzi. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji modern...

Hala sportowa w Łodzi. Grali hokeiści, siatkarze i Shakin` Stevens

Pałac Sportu przy ul. ks. Ignacego Skorupki 21 był pierwszym w Polsce obiektem sportowym zaprojektowanym i zbudowanym w latach 50. XX wieku. Jesienią 1957 roku Łódź mogła poszczycić się najnowocześniejszym obiektem sportowym w Europie. Obiekt powstał według projektu inżyniera Włodzimierza Prochaski z Politechniki Gdańskiej. Prace nad budową hali ruszyły w 1948 roku, ale na kilka zostały wstrzymane. Wznowiono je w 1951 roku.
Hala została wyposażona w jedno z pierwszych w Polsce sztucznych lodowisk, na którym do 1991 roku grali hokeiści Łódzkiego Klubu Sportowego. W budynku rozgrywano mecze siatkarskiej Ligi Światowej oraz Skry Bełchatów w Lidze Mistrzów, międzynarodowe i krajowe mecze bokserskie, mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet w 1958 roku czy pokazy łyżwiarstwa figurowego.
W budynku odbyło się wiele wydarzeń kulturalnych, głównie muzycznych. W latach 80. ubiegłego wieku organizowano tu Rockowisko, jeden z najważniejszych festiwalu muzycznych tamtego okresu. W łódzkiej hali koncertowali muzycy z Iron Maiden, Shakin` Stevens, Kajagoogoo czy Budgie. Ponadto mają w niej udział liczne imprezy targowe, prezentacyjne.
Obiekt jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki