MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Klub Do Sopotu od strony ulicy Piotrkowskiej postawił 4,5 metra blaszanej ściany. Konserwator zabytków chce ją rozebrać ZDJĘCIA

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Od frontu Off Piotrkowskiej powstała blaszana konstrukcja klubu Do Sopotu
Od frontu Off Piotrkowskiej powstała blaszana konstrukcja klubu Do Sopotu Matylda Witkowska
Powstający w Off Piotrkowskiej klub muzyczny Do Sopotu w Łodzi wzbudził kolejne kontrowersje. Tym razem wątpliwości wzbudził blaszak otaczający teren klubu. Konserwator chce nakazać jego rozbiórkę.

Klub Do Sopotu ustawił przy Piotrkowskiej 138/140 blaszane ściany. Nie pasują do tej ulicy

Klub muzyczny Do Sopotu, który w tym sezonie działać ma na terenie Off Piotrkowska Center (u. Piotrkowska 138/140), wzbudził kolejne wątpliwości. Tym razem części łodzian nie spodobały się blaszane ściany otaczające teren przyszłego klubu. Od strony ulicy Piotrkowskiej powstała bowiem wysoka na 4,5 m ściana z blachy falistej przecięta dziurą.

Na estetykę tego rozwiązania zwróciła uwagę Martyna Urbańczyk ze stowarzyszenia Łódź Cała Naprzód.

- Piotrkowska jest zabytkiem i takich rzeczy bez uzgodnień nie powinno się budować - podkreśla.

Sprawę zgłosiła do Urzędu Miasta Łodzi i Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Kiedyś kwestie estetyczne głównej ulicy Łodzi szczegółowo i bezkompromisowo określał regulamin Parku Kulturowego Ulicy Piotrkowskiej. Jednak uchwała o parku kulturowym okazała się źle skonstruowana i została uchylona przez wojewódzki sąd administracyjny. Teraz regulaminu nie ma, jednak zespół urbanistyczny ulicy Piotrkowskiej wpisany jest do rejestru zabytków.

Dlatego w poniedziałek (29 kwietnia) na terenie Off Piotrkowskiej pojawili się inspektorzy konserwatora zabytków.

" Inwestor nie uzyskał pozwolenia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na budowę instalacji stalowej, która powstaje na terenie nieruchomości od strony ulicy Piotrkowskiej. (...) Planowane jest podjęcie stosownych kroków prawnych zmierzających do przywrócenia terenu do poprzedniego stanu" - informuje dr Anna Michalak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Joanna Karpińska z Off Piotrkowska Center wyjaśnia, że wszelkie kwestie związane z uzyskaniem wymaganych zgód czy pozwoleń, zarówno na etapie powstania tymczasowego obiektu, jak i prowadzenia w nim działalności leżą po stronie najemcy – właścicieli klubu Do Sopotu.

[cyt]- Określa to szczegółowo umowa zawarta z najemcą - podkreśla Karpińska. - Zwróciliśmy się do właścicieli klubu o wyjaśnienia oraz przedstawienie dokumentów potwierdzających uzyskanie wymaganych zgód i uzgodnień. Czekamy na wyjaśnienia - dodaje.[cyt]

W poniedziałek na terenie przyszłego klubu prowadzone były prace przy aranżacji przestrzeni. Natomiast przedstawiciel klubu Do Sopotu nie chciał rozmawiać z prasą.

Do Sopotu w Łodzi. Klub modny oraz głośny

Do Sopotu to jeden z najbardziej popularnych i najbardziej kontrowersyjnych łódzkich klubów muzycznych. Słynie z sezonowych imprez tanecznych organizowanych pod chmurką. W poprzednich latach działał przy ul. Piotrkowskiej 84, a tamtejsi sąsiedzi notorycznie skarżyli się na nocne hałasy. W tym roku przeniósł się na Off Piotrkowską, gdzie zajął frontową działkę, co wzbudziło obawy osób mieszkających w rejonie skrzyżowania Piotrkowskiej i Roosevelta

Klub Do Sopotu ma działać od połowy maja do końca września i tylko jeden sezon. Zimą w tym miejscu zacznie się stawianie budynku Fern.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki