MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Do Sopotu w Off Piotrkowskiej z rozebranym blaszakiem. Nowe ściany klubu przy ul. Piotrkowskiej 138/140 będą uzgodnione z konserwatorem

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Blaszak przyszłego klubu Do Sopotu jednak został rozebrany
Blaszak przyszłego klubu Do Sopotu jednak został rozebrany Matylda Witkowska
Zniknęła część blaszaka przyszłego klubu Do Sopotu, który powstaje na terenie Off Piotrkowskiej. Nowa ściana obiektu ma powstać w z uzgodnieniu z konserwatorem zabytków.

Blaszak klubu Do Sopotu jednak rozebrany. Jak będzie teraz wyglądał front Off Piotrkowskiej?

Kontrowersyjna, wysoka na 4,5 metra blaszana ściana przyszłego klubu Do Sopotu przy ul. Piotrkowskiej 138/140 została częściowo rozebrana. Od strony ulicy Piotrkowskiej zniknęła większość różowej i szarej falistej blachy, zostało tylko wewnętrzne, kontenerowe rusztowanie. Otwarty teraz teren klubu został odgrodzony czarnym materiałem.

To efekt kontroli inspektorów Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, która odbyła się w ubiegłym tygodniu po zgłoszeniu od mieszkańców. Konserwator zapowiedziała podjęcie kroków prawnych w celu przywrócenia frontu posesji do stanu poprzedniego.

Inwestor nie uzyskał pozwolenia Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na budowę instalacji stalowej - wyjaśniła konserwator przed majówką.

Jednak kroki prawne ani kary na razie nie będą potrzebne. W porozumieniu ze służbami konserwatorskimi organizator klubu przygotowuje nową fasadę, która ma lepiej pasować do wpisanej jako obszar do rejestru zabytków ulicy Piotrkowskiej.

Inwestor z nami współpracuje, dopracowujemy detale tej koncepcji, która byłaby dla nas do przyjęcia. Mamy nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży - mówi Anna Michalak, Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Nie wiadomo jak będzie wyglądać nowa ściana klubu Do Sopotu, bo jego organizator konsekwentnie nie rozmawia z prasą. Według pierwotnych informacji modny, sezonowy klub miał zacząć działać już od połowy maja: w dzień jako kawiarnia, w nocy jako klub muzyczny. Na razie ściany klubu są w przebudowie, a wewnętrzny dziedziniec i bary są zaaranżowane tylko częściowo.

Joanna Karpińska, rzeczniczka prasowa Off Piotrkowska Center jest jednak dobrej myśli. Podkreśla, że to najemca decyduje kiedy zacznie działalność i jak będzie wyglądać klub.

Wciąż liczymy, że będziemy mogli zaproponować łodzianom atrakcyjną, wakacyjną przestrzeń - podkreśla.

Blaszane ściany to niejedyne wątpliwości. Czytaj więcej o modnym klubie Do Sopotu w Łodzi:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki