II Europejski Kongres Sportu i Turystyki, czyli o wielkim sporcie znów w Zakopanem

Materiał informacyjny FUNDACJA GATEWAY 4.0
Honorowy patronat nad kongresem objął prezydent RP Andrzej Duda, który wziął udział w pierwszej odsłonie kongresu
Honorowy patronat nad kongresem objął prezydent RP Andrzej Duda, który wziął udział w pierwszej odsłonie kongresu Organizatorzy
Organizacja dużych imprez sportowych, zagadnienia z tym związane, problemy, ale i szanse jakie takie wydarzenia niosą. To będzie główny temat II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, który odbędzie się w pod koniec września w Zakopanem. Będzie także poruszony temat

Pierwsza odsłona Kongresu Sportu i Turystyki odbyła się w Zakopanem w październiku 2022 roku. Wówczas w tym wydarzeniu wzięli udział wszyscy najważniejsi politycy w Polsce – łącznie z prezydentem RP Andrzejem Dudą, ale i działacze sportowi, czy w końcu sami sportowcy. Jednym z głównych tematów poruszanych wówczas na kongresie były III Igrzyska Europejskie, których organizatorem była Polska. Teraz, gdy Igrzyska już za nami, a ich organizacja okazała się sukcesem, ich podsumowanie będzie jednym z punktów II Europejskiego Kongresu.

W dniach 26-28 września uczestnicy kongresu będą dyskutować o praktycznych stronach organizacji dużych imprez sportowych, o współpracy jaką w tym kontekście podejmuje świat sportu, polityki i biznesu oraz o szansach na wielkoformatową promocję na całym świecie jaką daje organizacja największych wydarzeń sportowych na najwyższym poziomie.

Podczas II odsłony Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki nie zabraknie oczywiście przestrzeni do dyskusji na tematy budzące zainteresowanie świata sportu, turystyki i opinii publicznej. - Komercjalizacja sportu, technologia w sporcie, medycyna sportowa, rola aktywności fizycznej wśród młodzieży, popularyzacja sportu i poszczególnych dyscyplin, ale także turystyka, w tym zielone inwestycje, innowacje w turystyce, narzędzia dostępne dla sektora, digitalizacja w turystyce – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas trzech dni Kongresu w Zakopanem – zapowiadają organizatorzy.

Dyskusja odbędzie się także w kontekście systemowego wyłaniania i szlifowania talentów sportowych, m.in. w oparciu o sprawdzone schematy z innych krajów i różnych dyscyplin sportowych.

Do udziału zapraszane są wszystkie środowiska sportowe, działacze, związki, sportowcy, organizacje pozarządowe, samorządy, władze centralne, biznes (zarówno ten państwowy, który jest w dużej mierze mecenasem sportu w Polsce, jak i ten prywatny, który coraz częściej i szerzej w sport inwestuje) oraz wszyscy Ci, dla których sport jest istotną dziedziną życia.

Kongres to także celebrowany w najdalszych zakątkach globu Światowy Dzień Turystyki. Rokrocznie 27. września branże turystyczne państw zbierają się, aby dyskutować o wyzwaniach, aktualnej sytuacji i perspektywach całego sektora. W tym roku, ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki odbędą się podczas II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki, w Małopolsce, w Zakopanem.

Organizatorem Kongresu jest Fundacja Gateway 4.0, a współorganizatorami Województwo Małopolskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Bachleda Kasprowy w Zakopanem.

Nowe centrum komunikacyjne w Zakopanem

Wkrótce koniec gehenny turystów w Zakopanem. Nowe centrum ko...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: II Europejski Kongres Sportu i Turystyki, czyli o wielkim sporcie znów w Zakopanem - Gazeta Krakowska

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki