MKTG SR - pasek na kartach artykułów

III Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca” w Łodzi rozpoczęty

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Wśród uczestników pierwszego konkursu łódzkiego festiwalu był Zespół Wokalny Bakcyl
Wśród uczestników pierwszego konkursu łódzkiego festiwalu był Zespół Wokalny Bakcyl Grzegorz Gałasiński
Rozpoczął się III Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca” w Łodzi. Wydarzenie organizuje Fundacja Integracja JP II w parafii św. Anny, przy al. Marszałka Śmigłego-Rydza 24/26.

Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”. Wyjątkowy festiwal poszukuje talentów pośród młodych ludzi z niepełnosprawnościami, stawiając sobie za cel walkę z wykluczeniem społecznym i umożliwienie uczestnikom przedsięwzięcia pozyskania pomocy w obraniu, wbrew przeciwnościom, upragnionej drogi życiowej. W festiwalu udział biorą osoby z niepełnosprawnościami w wieku 10-24 lata z Łódzkiego.

Festiwal to cykl konkursów obejmujących różne dziedziny sztuki, seria warsztatów i wydarzeń towarzyszących. W minioną sobotę uczestnicy rywalizowali w kategorii Wokalistyka. I miejsce, jednogłośną decyzją jurorów, zajęła 17-letnia Sylwia Kałuża, która olśniewająco wykonała przebój z repertuaru Edyty Geppert - „Nie żałuję”. Dwie drugie nagrody odebrały Lena Falander i Magdalena Godecka, trzecią zaś nagrodę - Oskar Toborek.

Wręczono również festiwalowe wyróżnienia, które otrzymali: Maciej Ulcyfer, Zespół Wokalny Bakcyl, Magdalena Bujakowska, Wojciech Kawałek i Wojciech Cieplucha. Otwarcie festiwalu ubarwili trębacz jazzowy Piotr Krzemiński i grupa Riposta, która zaprezentowała pokaz szermierki. Warsztaty poprowadził Tomasz Kiełbasiński, który jako jedyny przygotowuje regularne zajęcia szermierki z osobami z zespołem Downa.

Wydarzeniu towarzyszą także dwie wystawy artystek z niepełnosprawnościami - płócien Karoliny Pańczak i prac Niny Tambor.

Spotkania uczestników następnych festiwalowych kategorii odbędą się w kolejne soboty miesiąca: 14 października - będą to Sztuki piękne oraz Literatura, a 21 października - Teatr. Finał wydarzenia i uroczystość rozdania nagród zaplanowano na 27 października.

Prezesem zarządu Fundacji Integracja JP II jest ks. dr Piotr Turek, a dyrektorką artystyczną i pomysłodawczynią festiwalu Izabella Żebrowska, łódzka artystka-muzyk, skrzypaczka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki