Jerzy Janowicz i Marta Domachowska mistrzami Polski w padla. Teraz Igrzyska Europejskie

Rośnie forma Jerzego Janowicza przed występem na igrzyskach europejskich w Krakowie (21 czerwca - 2 lipca)! Nasz łódzki tenisista nie pozostaje bez szans na medal dla reprezentacji Polski w nowej dyscyplinie sportu.

Jerzy Janowicz w parze z Martą Domachowska zdobyli pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w kategorii mikst, organizowanych przez Polskę Federację Padla. To nie był jedyny medal naszego półfinalisty Wimbledonu w tenisie. Jerzy Janowicz wraz z Marcinem Maszczykiem zajęli drugie miejsce w kategorii OPEN. Przed startem w Igrzyskach Europejskich nasi reprezentanci byli na obozie przygotowawczym w Hiszpanii.

Padel to sport zawierający w sobie elementy tenisa i squasha. Kort do padla jest mniejszy od kortu tenisowego i jest otoczony ścianami, które mogą być wykorzystywane podczas gry.
To idealna dyscyplina dla Jerzego Janowicza. Jerzyk w tenisowym rankingu plasował się najwyżej na 14. miejscu w 2013 roku. Jest pierwszym Polakiem, który awansował do półfinału wielkoszlemowego turnieju w rywalizacji singlistów. W 2013 roku zapewnił sobie miejsce w półfinale Wimbledonu, pokonując Łukasza Kubota. Na jego drodze do finału stanął jednak Andy Murray, który pokonał Polaka, tracąc w tym czasie tylko jednego seta.

Padel w Polsce dał się poznać jako dyscyplina, w której swoich sił ochoczo próbują osoby związane z innymi sportami, choć niekoniecznie rakietowymi - informuje polsat.sport. W padla grają Jerzy Janowicz oraz Agnieszka Radwańska, ale w rankingu Polskiej Federacji Padla można znaleźć także nazwiska między innymi Tomasza Kłosa czy Marcina Żewłakowa, czyli byłych reprezentantów kraju w piłce nożnej.