Jest sukces. Grot Budowlani Łódź bliżej awansu do czołowej czwórki pucharów Europy

Siatkówka. Drużyna Grot Budowlanych Łódź rozpoczęła walkę o historyczny awans do półfinału europejskich pucharów.

W walce o awans do czwórki tej edycji Pucharu CEV rywalem drużyny Macieja Biernata jest francuski Beziers Angels.
Łodzianki przystąpiły do rozegranego w Sport Arenie meczu spięte i przegrały pierwszego seta do 20. Dwie następne partie należały już zdecydowanie do podopiecznych trenera Macieja Biernata. Wygrane do 21 i do 20 dawały nadzieję na zwycięstwo w całym meczu za trzy punkty. Trzeba było tylko wygrać czwartego seta.

Wszystko układało się po myśli łodzianek – siatkarki Grot Budowlanych objęły prowadzenie 8:4, później było 14:9. Skutecznie grały Mackenzie May i Andrea Mitrović. Drużyna gości nie zamierzała się poddawać i zmniejszyła stratę (15:12 i 17:15). Robiło się nerwowo. Łodzianki straciły sześć punktów z rzędu. Zrobiło się 17:21. Gospodynie poderwały się do walki (20:21). Po asie serwisowym Weroniki Sobiczewskiej łodzianki wyrównały (22:22). Debiutowała Jelena Blagojević, o transferze której klub poinformował dzień wcześniej. Po jej zagraniu był remis 23:23. Zagrywka doświadczonej Jeleny Blagojević i atak Małgorzaty Lisiak dał nam piłkę meczową - 24:23. Po ataku rywalek w aut, łodzianki cieszyły się z wygranej. Prezes Marcin Chudzik może być dumny.