Karty rabatowe na paliwo dla aktywnych druhów z jednostek...

  Karty rabatowe na paliwo dla aktywnych druhów z jednostek OSP KSRG w Łowickiem [ZDJĘCIA]

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Karty rabatowe na paliwo dla aktywnych druhów z jednostek OSP KSRG w Łowickiem [ZDJĘCIA]
  1/36
  przejdź do galerii

  ©Rafał Klepczarek

  Blisko 500 kart rabatowych na paliwa PKN Orlen w piątek (28 grudnia) zostało przekazanych przedstawicielom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w powiecie łowickim.
  Dokumenty uprawniające do zniżek druhom z 18 jednostek OSP KSRG wręczył starosta Marcin Kosiorek razem z Arkadiuszem Makowskim, komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

  Zniżki dla ochotników, którzy posiadają przeszkolenie i uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczych w ramach wspierających PSP jednostek OSP, są efektem umowy podpisanej 19 grudnia w Płocku. Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen podpisał tam porozumienie z Leszkiem Suskim, komendantem głównym PSP w Warszawie, na podstawie którego aktywnie działający w straży druhowie będą mogli tankować swoje prywatne auta ze zniżką.

  Ustalono ją na 8 groszy na litrze paliwa (Verva, Efecta, Eurosuper 95, LPG oraz oleju napędowego).
  W skali miesiąca użytkownik karty rabatowej będzie mógł zatankować do 200 litrów tańszego paliwa. Dokument jest ważny bezterminowo. Karta jest przypisana do danego numeru rejestracyjnego, a więc na stacjach paliw Orlen i Bliska auto ze zniżką może tankować także żona, czy też dzieci strażaka, jeśli przyjadą tam przypisanym do niej samochodem.

  Przekazane karty w jednostkach OSP KSRG rozdysponują strażackie zarządy. W Łowickiem trafiły one do jednostek w Bąkowie Górnym, Bednarach, Bielawach, Bocheniu, Boczkach, Czatolinie, Domaniewicach, Kalenicach, Karsznicach Dużych, Kiernozi, Łowiczu, Nieborowie, Rogóźnie, Starym Waliszewie, Wiciu, Wituszy, Zdunach oraz Złakowie Kościelnym. Co prawda, do systemu OSP KSRG w Łowickiem lada dzień włączone zostaną jednostki z Pilaszkowa oraz Dzierzgowa, ale nie nastąpiło to jeszcze oficjalnie.

  Tego samego dnia karty rabatowe wręczono także w Komendzie Miejskiej PSP w Skierniewicach oraz Komendzie Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej.

  W pierwszym przypadku przedstawiciele 18 jednostek OSP KSRG otrzymali prawie 300 takich dokumentów. Zostaną one rozdysponowane wśród druhów ze Skierniewic, Dąbrowic, Drzewiec, Janisławic, Godzianowa, Makowa, Kręczyc, Mokrej Prawej i Mokrej Lewej, Nowego Kawęczyna, Paplina, Głuchowa, Lipiec Reymontowskich, Sierzchowa, Słupi, Woli Pękoszewskiej, Wysokienic i Bolimowa.

  Z kolei w Rawie Mazowieckiej tego typu wsparciem objęto 173 ochotników z siedmiu jednostek OSP KSRG w Rawie Mazowieckiej, Chodnowie, Cielądzu, Kurzeszynie, Białej Rawskiej, Sadkowicach oraz Wilkowicach.

  - Druhowie przyjęli te karty z osłupieniem, gdy dowiedzieli się, jaki zniżki im przysługują – powiedział nam Marcin Szymański, komendant powiatowy PSP w Rawie Mazowieckiej. – Odebrali to jako ukłon w kierunku ich działań na rzecz ratowania życia i mienia innych.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo