Katastrofa Widzewa. Miller odżył bez Smudy, ale rozjechał nas Ursus

Marcin Broniszewski nie odmienił Widzewa Franciszka Smudy
Marcin Broniszewski nie odmienił Widzewa Franciszka Smudy Krzysztof Szymczak
Dalecy jesteśmy od teorii spiskowych, ale zwykle trenerzy, którzy nie mają wyników są w trybie nagłym urlopowani, a nie hospitalizowani. Widzew jednak lubi być oryginalny.

Dzień przed meczem zaskoczyła wszystkich informacja o trenerze Widzewa. Franciszek Smuda z powodu kolana trafił do szpitala, a w meczu z Ursusem zastąpił go Marcin Broniszewski. Widzew bez Smudy grał tak samo fatalnie, jak z byłym trenerem kadry.

Katastrofalny błąd w 21 minucie spotkania popełnił Damian Kostkowski. Chciał podać do Macieja Humerskiego, ale uczynił to tak koszmarnie, że piłkę przejął Maciej Mąka, zagrał wzdłuż bramki do Arkadiusza Ciacha, który nie miał kłopotów w zdobyciu gola.
Trener Marcin Broniszewski złapał się za głowę, a później zrezygnowany machnął rekami. Jeszcze nie wiedział, co go czeka.
W 36 minucie Marcin Pieńkowski dobrze strzelał, ale Michał Olczak zdołał obronić ten strzał. Niedługo później Robert Demjan został dogoniony i zablokowany, gdy pędził na bramkę gospodarzy. Zaraz po przerwie przewrotką strzelał Sebastian Zieleniecki, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Na kwadrans przed końcem wszedł nielubiany przez trenera Smudę Michał Miller. – Niech nikt mi nie mówi, kogo mam wpuścić na boisko – grzmiał Franciszek Smuda, kiedy kibice domagali się w poprzednim meczu wejścia pomijanego Michała Millera. Wczoraj, gdy trener leżał w szpitalu, Miller wszedł na boisko i strzelił gola. W pierwszej akcji zagrał doskonale, przyjął piłkę na pierś i technicznie strzelił gola mimo asysty obrońców.

Miał się z pyszna trener Smuda.

A na boisku Widzew zepchnął rywali do głębokiej obrony. Najpierw Robert Demjan minimalnie przestrzelił, a chwilę później Marek Zuziak trafił w bramkarza z czterech metrów.

Kiedy już pogodziliśmy się z tym, że Widzew ledwie zremisuje, kolejny fatalny błąd popełniła nasza defensywa i Arkadiusz Ciach strzelił drugiego gola. To była druga minuta przedłużonego czasu gry. Gospodarze rozmontowali łódzką defensywę, jak kiedyś Widzew ogrywał KAS Konstantynów. Smutno.

Gdyby chodziło o trenera bez nazwiska, dawno byłaby rewolucja w klubie. Cesarz Franz Smuda pracuje na innych zasadach. Być może też majówka sprawia, że nie ma nerwowych ruchów w klubie. Wszyscy odpoczywają. Od piłki nożnej w złym wydaniu także.

Szkoda Marcina Broniszewskiego. To zdolny trener i doby mówca. Po meczu ocenił: Gramy jak trampkarze, rozdajemy prezenty, powinniśmy się nazywać RTS Święty Mikołaj Widzew.

Meczu nie obejrzeli kibice Widzewa, bo nie zostali wpuszczeni na stadion. Organizatorzy oszczędzili męczarni fanom Widzewa.

Ursus Warszawa – Widzew 2:1
Bramki: 1:0 Arkadiusz Ciach (21), 1:1 Michał Miller (77), 2:1 Arkadiusz Ciach (90+2).
Ursus: Michał Olczak - Antoni Górecki, Jakub Kabala, Adrian Zawadka, Maciej Mąka - Paweł Wolski (85, Maksymilian Dikof), Filip Dziełak (76, Damian Ślesicki), Piotr Ćwik (85, Konrad Szkopiński), Patryk Kamiński, Maciej Prusinowski (64, Robert Słomka) - Arkadiusz Ciach. Trener: Ariel Jakubowski.
Widzew: Maciej Humerski - Marcin Kozłowski (68, Marek Zuziak), Sebastian Zieleniecki, Damian Kostkowski, Marcin Pigiel - Mateusz Michalski (55, Daniel Mąka), Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (76, Michał Miller), Marcin Pieńkowski - Karol Stanek (46, Kacper Falon), Robert Demjan. Trener: Marcin Broniszewski w zastępstwie Franciszka Smudy.
Sędziował: Dawid Wiśniewski (Olsztyn).
Kartki: Ćwik, Ciach, Górecki - Kozłowski, Kristo, Zieleniecki, Kazimierowicz

W środę pozostałe mecze: Sokół Aleksandrów - ŁKS Łomża (17), Polonia - Lechia Tomaszów (16), Pelikan Łowicz - Sokół Ostróda (17), GKS Wikielec - Victoria, Tur - Świt Nowy Dwór, Drwęca Nowe Miasto - Warta Sieradz (17), Huragan Morąg - MKS Ełk, Olimpia - Legia II.