Dom
  Kawalerka za 40 tys. zł - miasto sprzedaje mieszkania! To...

  Kawalerka za 40 tys. zł - miasto sprzedaje mieszkania! To się z pewnością opłaca OFERTY

  (KZ)

  Express Ilustrowany

  Express Ilustrowany

  Urząd Miasta Łodzi sprzedaje mieszkania. Za lokal własnościowy w centrum miasta, o powierzchni 15 m. kw. trzeba zapłacić 50 tys. zł. Jeszcze mniejszy
  1/13
  przejdź do galerii

  Urząd Miasta Łodzi sprzedaje mieszkania. Za lokal własnościowy w centrum miasta, o powierzchni 15 m. kw. trzeba zapłacić 50 tys. zł. Jeszcze mniejszy - 12-metrowy - kosztuje 10 tys. mniej.

  ZOBACZ OFERTY NA KOLEJNYCH SLAJDACH  ©(KZ)

  Urząd Miasta Łodzi sprzedaje mieszkania. Za lokal własnościowy w centrum miasta, o powierzchni 15 m. kw. trzeba zapłacić 50 tys. zł. Jeszcze mniejszy - 12-metrowy - kosztuje 10 tys. mniej. ZOBACZ OFERTY NA KOLEJNYCH SLAJDACH
  Najtańsze mieszkanie jakie 22 lipca będzie można kupić na przetargu zorganizowanym przez Urząd Miasta Łodzi kosztuje 50 tysięcy złotych. Jest w samym centrum, przy ul. Wólczańskiej 135, o rzut kamieniem od al. Mickiewicza, 10 minut od Galerii Łódzkiej. Znajduje się na pierwszym piętrze kamienicy o pięknie odnawianej elewacji. Tyle zalet. Lokal jest malutki, bo ma zaledwie 15 metrów kwadratowych, a z wygód tylko wodę, ubikacja jest wspólna. Jednak to ciągle atrakcyjna oferta, szczególnie dla tych, którzy mają skromniejsze zasoby.

  – Kilka dni temu mieszkanie oglądała kobieta z dzieckiem zainteresowana lokalem - opowiada sąsiadka z klatki.

  W ofercie jutrzejszego przetargu mieszkań jest także jednoizbowy lokal przy ul. Wólczańskiej 165, również w pięknie odnowionej kamienicy, który znajduje się na 2 piętrze oficyny, ma 20 metrów kwadratowych, a jego cena wywoławcza wynosi 60 tysięcy złotych. Do kupienia jest także duże, bo 62-metrowe mieszkanie przy ul. Północnej 21. To trzy pokoje z kuchnią, łazienką i przedpokojem. Cena wywoławcza wynosi 180 tysięcy złotych, czyli mniej niż 3 tys. zł za metr kwadratowy. Tanio, bo wszystkie instalacje w mieszkaniu: wodno-kanalizacyjna, ;elektryczna i gazowa wymagają kapitalnego remontu.

  Na ul. Narutowicza, pod numerem 39 miasto sprzedaje 51 - metrowe mieszkanie za 200 tys. złotych. Lokal ma jeden duży pokój, kuchnię, łazienkę z WC, przedpokój i spiżarkę. Również wymaga remontu.

  Kolejne przetargi odbędą się 29 lipca, 19 sierpnia, 2 września i 16 września.
  Wiele z oferowanych mieszkań ma bardzo atrakcyjną lokalizację w ścisłym centrum miasta. Wszystkie wymagają remontu, niejednokrotnie kapitalnego. Dlaczego miasto je sprzedaje? Powody są dwa. Mieszkania te, chociaż są własnością miasta Łodzi, to znajdują się we wspólnotach mieszkaniowych, a plan jest taki by pozbyć się tego typu lokali. Drugim powodem są pieniądze. Koszty remontu lokalu są z punktu widzenia miasta nieopłacalne. Lepiej, by poniósł je nowy właściciel.

  Mieszkania sprzedawane przez miasto dają pełną własność lokalu, a także udziały w gruncie pod mieszkaniem. Kupno takiego mieszkania powoduje, że lokator staje się członkiem wspólnoty. Nie płaci już czynszu ustalanego przez Radę Miejską, ale koszty faktycznego utrzymania nieruchomości obliczane przez wspólnotę. Ponosi także koszty remontów części wspólnej, proporcjonalnie do wielkości lokalu.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Dziennika za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.