Kibice ŁKS zachwyceni. ŁKS Commercecon zachował miejsce na podium TauronLigi

Siatkówka. Siatkarski los uśmiechnął się do drużyny ŁKSCommercecon. Do drugiej fazy mistrzostw Polski Wiewióry przystąpią z trzeciego miejsca w tabeli TauronLigi. Wiewióry pokazały, że celują w medal!

Siatkarki drużyny ŁKSCommercecon wygrały przed tygodniem niezwykle istotny mecz z bezpośrednim rywalem do miejsca na podium – Legionovią. Po zwycięstwie za trzy punkty łodzianki wyprzedziły konkurentki. O wszystkim miała zdecydować ostatnia kolejka, w której Legionovia grała z Jokerem Świecie, zdecydowanie najsbaszym zespołem ligi. Gdyby Legionovia wygrała za trzy punkty, łodzianki musiałby zdobyć przynajmniej jedno oczko w trudnym meczu z BKSBielsko-Biała.
I w tym momencie pojawia się ten siatkarski fart. Legionovia wygrała dwa pierwsze sety z Jokerem planowo 25:18 i 25:12, a później stała się rzecz nieprawdopodobna. Legionovia przegrała z Jokerem 18:25 i 18:25. Już wtedy było wiadomo, że bez względu na wynik meczu siatkarek ŁKSCommercecon z BKSBielsko-Biała, Legionovia nie wyprzedzi łodzianek. Wynik piątego seta (15:6 dla Legionovii) nie miał znaczenia. Legionovia zakończyła fazę zasadniczą z dorobkiem 42 punktów, a łodzianki miały 43 jeszcze przed rozpoczęciem ich meczu w Bielsku-Białej.
Tym samym mecz, który miał być niezwykle istotny, dzięki walecznej drużynie Jokera stał się meczem o pietruszkę. Łodzianki bez presji przystąpiły do meczu w Bielsku-Białej. Inaczej gospodynie, które w przypadku zwycięstwa mogły awansować nawet na piąte miejsce w tabeli (przy bardzo sprzyjających wynikach innych spotkań). Wiewióry nie zamierzały ułatwiać zadania rywalkom i wygrały pierwszego seta do 21. Joanna Pacak i Valentina Diouf grały skutecznie. Drugi set był wyrównany do stanu 12:12. Gospodynie od tego momentu uzyskały przewagę, ale łodzianki się nie poddawały. Od stanu 16:19 zdobyły pięć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 21:19. Dwa punkty blokiem zdobyła Klaudia Alagierska. Ta sama zawodniczka uzyskała ostatni punkt w tym secie po skutecznej zagrywce.
Trzeci set przebiegał po myśli podopiecznych trenera Michała Cichego. Wiewióry rozluźnione grały swoją siatkówkę i dawały szans rywalkom.
Zapewniły sobie trzecie miejsce przed play off. MVP spotkania wybrano Martynę Grajber. To był rzeczywiście udany mecz dla wszystkich ełkaesianek. Pachnie medalem mistrzostw Polski!