Kierownik i trener KK Harasuto Kinga Harast jest dumna ze swoich podopiecznych

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i U21, które odbywały się w miniony weekend pod Warszawą (Zielonki-Parcela). Wśród prawie 500 startujących zawodników z 64 klubów, nie mogło zabraknąć licznej grupy naszych karateków z Harasuto. W zawodach wzięli udział: Gabriela Szymborska, Filip Mielczarek, Łukasz Rubnikowicz, Jakub Kujawski, Szymon Piwoński oraz Kacper Gąsiorek - informuje prezes KK Harasuto Janusz Harast.

Relacjonuje kierownik i trener Kinga Harast: - Jesteśmy z was bardzo dumni i ogromnie Wam gratulujemy! Fantastycznie zaprezentował się nasz junior młodszy – Łukasz Rubnikowicz – który wywalczył brązowy medal w kategorii kumite indywidualne U16 do 57kg. To wychowanek trener Weroniki Pogody.

Drugi medal dla Harasuto wywalczył Kacper Gąsiorek, zdobył brązowy medal w kumite indywidualnym mężczyzn U21 do 75kg. Warto zaznaczyć, że jest to jedna z najmocniej obstawionych kategorii wagowych w U21. Kacper uległ jedynie aktualnemu Mistrzowi Polski Seniorów wynikiem 0:2, w bardzo wyrównanej walce, wygrywając pozostałe walki w świetnym stylu.
Po 4 dobrych walkach nasz zawodnik Jakub Kujawski wywalczył wysokie 5 miejsce w kategorii kumite indywidualne U18 do 76 kg. Naprawdę, niewiele zabrakło do medalu Kuba! Gratulacje!
Gabriela Szymborska po wygranej w pierwszej rundzie 2:0, uległa zawodniczce z Poznania, która przegrała dopiero o finał, pozbawiając Gabrysię repasaży.
Szymon Piwoński zakończył rywalizację w drugiej rundzie, przegrywając nieznacznie 2:3 z zawodnikiem z Białegostoku.
Filip Mielczarek nie przeszedł pierwszej rundy zmagań, jednak walka była naprawdę dobra! Brawo.
Trenerem wspierającym podczas zawodów był Szymon Stawiarski. Dziękujemy także naszemu seniorowi Kubie Dyndzie, który wspierał naszych zawodników przez dwa dni sportowych zmagań.