Kolory Polski w Zgierzu i Konstantynowie

  Kolory Polski w Zgierzu i Konstantynowie

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Adam Oleś (po prawej), wiolonczelista i geolog oraz Zespół Śpiewaczy "Radostowianki" pokażą fuzję jazzu i tradycyjnych pieśni śląs
  1/2
  przejdź do galerii

  Adam Oleś (po prawej), wiolonczelista i geolog oraz Zespół Śpiewaczy "Radostowianki" pokażą fuzję jazzu i tradycyjnych pieśni śląskich ©materiały prasowe

  Przed nami kolejne podróże z XIV Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski 2013". "My Funny Valentine" i inne jazzowe standardy wykona w Zgierzu otoczony muzykami pianista Witold Janiak, zaś w Konstantynowie Łódzkim dzięki Adamowi Olesiowi i zespołowi "Radostowianki" dowiemy się czym jest "Hurdu-hurdu".
  W piątkowym koncercie o godz. 20 w Zgierzu w Stacji Nowa Gdynia (ul. Sosnowa 1) zatytułowanym "Jazzowe kolory miłości" usłyszeć będzie można tak znane standardy jazzowe jak "My Funny Valentine", "Haunted Heart", "Every Time You Say Goodbye".

  Budując program koncertu Izabela Trębacz (wokal) i pianista Witold Janiak sięgnęli nie tylko do standardów amerykańskich, bo również do utworów polskich (z repertuaru m.in. Ewy Bem) oraz do piosenek napisanych do wierszy Agnieszki Osieckiej.
  Izabela Trębacz niedawno prezentowała w Filharmonii Łódzkiej klasyczny program z pieśniami Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza i Karola Szymanowskiego. Tym razem pokaże całkiem inne możliwości swojego głosu.

  W Stacji Nowa Gdynia wokalistce towarzyszyć będzie ceniony pianista i kompozytor Witold Janiak z zespołem, który tworzą: Rafał Różalski (kontrabas) i Kamil Miszewski (perkusja).

  Witold Janiak jest absolwentem katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego i laureatem licznych konkursów: w 2009 roku otrzymał "Oscara Jazzowego" od łódzkiego stowarzyszenia "Jazz Melomani", a z formacją "Witold Janiak Mainstreet Quartet" zdobył m.in. Grand Prix "Bielskiej Zadymki Jazzowej".

  Tradycyjnych śląskich pieśni, zaaranżowanych na jazzowo, ale w sposób niezwykle przystępny posłuchać będzie można o godz. 19 w Konstantynowie Łódzkim w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (pl. Kościuszki 4/5). To może być jeden z najciekawszych koncertów tegorocznych "Kolorów Polski" i powrót imprezy do swych najlepszych tradycji, zwłaszcza że swym nazwiskiem przedsięwzięcie firmuje Adam Oleś, wiolonczelista, pianista i... geolog, a także pasjonat dialogu muzycznego.

  Utwory zgromadzone przez Olesia na płycie "Hurdu hurdu" to nietuzinkowy kolaż tradycyjnych pieśniach ludowych, jazzowej improwizacji i gwary śląskiej.

  W tym zajmującym przedsięwzięciu będą Olesia wspierać: Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe), Radosław Nowicki (saksofon sopranowy), Damian Kurasz (gitara), Sławomir Berny (perkusja), a także... Regionalny Zespół Śpiewaczy "Radostowianki" pod kierunkiem Jadwigi Masny.

  Dodatkową atrakcją będzie spacer o godz. 16 po mieście z przewodnikiem Towarzystwa Przyjaciół Łodzi. Początek na pl. Wolności.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo