ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Horoskop na grudzień

  Rozwiń
  Koncert Andre Rieu w łódzkiej Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  Koncert Andre Rieu w łódzkiej Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  , Karolina Fijołek

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Koncert Andre Rieu w łódzkiej Atlas Arenie [ZDJĘCIA]
  1/32
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Musi być coś w łódzkiej publiczności, co sprawia, że André Rieu nie może do niej nie wracać. Andre Rieu gra w łódzkiej Atlas Arenie po raz trzeci.
  Pierwsza polska trasa koncertowa André Rieu & His Johann Strauss Orchestra, podczas której muzyczne show odbyło się w łódzkiej hali Atlas Arena oraz w Gdańsku, okazała się na tyle udana, że holenderski dyrygent i skrzypek przyjedzie do Polski ponownie.

  Wyjątkowa oferta! Z roczną prenumeratą cyfrową Dziennika Łódzkiego otrzymasz w prezencie bilety dla 2 osób na koncert Andrea Rieu
  Również i w tym roku ten holenderski muzyki nie pozwoli zapomnieć o sobie wszystkim fanom walców i operetkowych arii.
  Początek czerwca w muzycznym kalendarzu w Polsce należy do Rieu i Orkiestry Johanna Straussa. „Król walca” występuje dziś w Łodzi. 4 czerwca będzie można go oglądać w Tauron Arenie Kraków, natomiast koncert łódzki poprzedziła wizyta Rieu na Pomorzu - w Ergo Arenie.

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: André Rieu wystąpi w Łodzi. Koncert w Atlas Arenie

  André Rieu i jego orkiestra osiągnęli popularność łącząc trzymające poziom wykonawstwo najbardziej znanych walców, arii operowych i operetkowych z show, w którym nie brakuje balonów i sztucznych ogni. Wieczór spędzony z programem muzycznym, który opracowuje André Rieu, jest każdorazowo spotkaniem ze znanym i lubianym repertuarem muzyki klasycznej, operowej, operetkowej i musicalowej. Przebój goni przebój, a Rieu w czasie poszczególnych utworów wchodzi w rolę a to solisty, a to dyrygenta. Wierny pozostaje przy tym estradowemu credo, że muzyka czasów Johanna Straussa spełniała także funkcje rozrywkowe - i w taki sposób powinna być również dziś traktowana. Dlatego André Rieu dba o przystępność muzycznej formy, nawet gdy wykonywane są kanoniczne utwory wielkich kompozytorów, a program wieczoru uzupełniają liczne niespodzianki i żarty (rok temu tłumaczyła je grająca w jego orkiestrze polska skrzypaczka).

  PRZECZYTAJ TAKŻE: Koncert Roda Stewarta w łódzkiej Atlas Arenie [ZDJĘCIA]

  André Rieu jest założycielem największej prywatnej orkiestry. Sprzedał już ponad 40 milionów płyt CD i DVD, ale przełom w jego muzycznej karierze nastąpił w 1994 roku - po wydaniu albumu „Strauss & Co”. Od tamtej pory stał się laureatem ponad 400 platynowych płyt i 171 złotych.


  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 23-29 maja 2016 roku

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wielka przyjemność

  Boerin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  sprawia bycie na takim koncercie. Obok muzyki Strausa,grają rownież znane ,popularne " hity" muzyczne i to wszystko wykonane z poczuciem humoru.Duza frajda uważam być na takim koncercie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo