Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konferencja "Technologie jutra" w Wieluniu. Nowe technologie w edukacji ZDJĘCIA, WIDEO

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Inspirujące prelekcje, warsztaty, prezentacje innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. To wszystko czekało na uczestników konferencji "Technologie jutra" w Wieluniu

Konferencja "Technologie jutra" w Wieluniu

Konferencję edukacyjną pod nazwą "Technologie jutra" zorganizowano w Zespole Szkół nr 2 im. J. Długosza w Wieluniu. Dla uczestników była to okazja do zapoznania się z nowinkami możliwymi do zastosowania w codziennej pracy z uczniami. A w zasadzie koniecznymi, bo jak wskazywano – podążanie z szybko zmieniającymi się trendami to wymóg czasu.

- My się w ten sposób trochę usprawiedliwiamy, jak ciągle mówimy „technologie jutra”. To oznacza, że jeszcze mamy czas. To, co dzisiaj widzicie na stoiskach partnerów, to są „technologie wczoraj”. Jeżeli nadal nie ma ich w szkole, to znaczy, że nasi uczniowie nie są przygotowani do świata ciągłej zmiany – mówił Dawid Łasiński, znany z działalności w sieci jako Pan Belfer.

Łasiński podzielił się inspirującą wiedzą, jak nowocześnie prowadzić szkolny marketing. Był on jednym z kilku prelegentów, których zaproszono do udziału w wydarzeniu, zorganizowanym przez grupę nauczycieli ZS nr 2. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele Politechniki Łódzkiej, Kuratorium Oświaty w Łodzi, samorządu powiatu wieluńskiego.

ZOBACZ WIDEO:

od 16 lat

Nowe technologie w edukacji

Oprócz eksperckich prelekcji dla uczestników przygotowano sesje warsztatowe. Na jednej z nich przekazywano wiedzę, jak połączyć wirtualną rzeczywistość, sztuczną inteligencję oraz druk 3D podczas jednej lekcji. Na innej można było się dowiedzieć, jak nagrać i zmontować własny film edukacyjny na smartfonie.

Konferencji towarzyszyła prezentacja nowatorskich rozwiązań wspierających tradycyjną edukację. Jednym z wystawców była firma Aktin, która ma w ofercie m.in. okulary wykorzystujące technologię rozszerzonej rzeczywistości i roboty do nauki programowania dla dzieci i młodzieży.

- Okulary VR udało się wprowadzić do ponad 3,5 tys. szkół ponadpodstawowych w Polsce. Z naszych danych wynika, że 60 proc. z nich używa okularów przynajmniej raz w tygodniu. Według nas jest to super osiągnięcie w porównaniu do innych sprzętów, które były do kupienia w programie Laboratoria Przyszłości – mówi Patryk Kryla z firmy Aktin.

Jak tłumaczy dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Dariusz Kowalczyk, konferencja miała pokazać uczestnikom, jak ważne są nowe technologie oraz zaszczepić chęć ich wykorzystywania. W wydarzeniu mogli wziąć udział bezpłatnie nauczyciele, samorządowcy i inne osoby zainteresowane rozwijaniem swoich kompetencji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki