MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kontrabanda na Bałuckim Rynku. Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol zarekwirowane przez kontrolerów [ZDJĘCIA]

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Na Bałuckim Rynku zatrzymano trefny alkohol i papierosy
Na Bałuckim Rynku zatrzymano trefny alkohol i papierosy KAS Łódź
Kolejna akcja na Bałuckim Rynku. W ręce funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej wpadły nielegalny tytoń, papierosy i alkohol.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Działu Realizacji Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili intensywne kontrole na terenie Bałuckiego Rynku.

- W ciągu 10 dni zarekwirowano w tym miejscu łącznie 122 tys. sztuk papierosów, prawie 39 kg tytoniu do palenia oraz 86 litrów alkoholu bez znaków akcyzy - wylicza Beata Bińczyk, oficer prasowy z Izby administracji Skarbowej w Łodzi.

W wyniku ostatnich kontroli największego łódzkiego targowiska zatrzymano jedną osobę przenoszącą nielegalne wyroby akcyzowe oraz wszczęto 12 postępowań karnych w sprawach o przestępstwa i wykroczenia.

- Działania miały na celu eliminację obrotu nielegalnymi wyrobami akcyzowymi - podkreśla Beata Bińczyk. - W trakcie akcji funkcjonariusze wykryli i zlikwidowali trzy podręczne magazyny wyrobów bez wymaganej akcyzy.

Okazuje się, że pomocna jest nowoczesna technika. Do kontroli użyli specjalistycznego sprzętu umożliwiającego sprawdzenie trudno dostępnych miejsc. Zabezpieczyli również towary pozostawione przez handlarzy na widok zbliżających się funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Gdyby nielegalne papierosy, tytoń i alkohol zostały sprzedane, to budżet naszego kraju z tytułu podatku akcyzowym, którym zapobiegły ostatnie kontrole targowiska na Bałutach straciłby ponad 141 tysięcy złotych.

Sprzedający nielegalny towar na targowiskach muszą mieć świadomość, że funkcjonariusze coraz częściej kontrolują rynki i rekwirują towar, który nie posiada polskich znaków akcyzy. Dalsze kontrole na pewno się odbędą.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki