Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kontrola skarbówki na Rynku Bałuckim. Zarekwirowano nielegalny tytoń i papierosy

Dariusz Gabryelski
Dariusz Gabryelski
Kontrabanda z Bałuckiego Rynku warta była ponad 42 tys. zł.
Kontrabanda z Bałuckiego Rynku warta była ponad 42 tys. zł. KAS
Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) udaremnili na Rynku Bałuckim w Łodzi sprzedaż blisko 2 tys. paczek papierosów i 17 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda warta ponad 42 tys. zł.

Funkcjonariusze łódzkiej KAS podczas kontroli przeprowadzonej na Rynku Bałuckim w Łodzi zauważyli, że jeden z mężczyzn w reklamówkach donosi na targowisko kartony z papierosami, które sprzedawał. Miał przy sobie 80 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W trakcie kontroli funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi przeszukali garaż skąd podejrzany przynosił nielegalne wyroby tytoniowe. Znaleźli tam ponad 800 paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy.

Właściciele nielegalnego towaru uciekli

Inni funkcjonariusze KAS na tym samym łódzkim targowisku znaleźli ukryte pod plandekami oraz porzucone przy ogrodzeniu targowiska torby i kartony, w których były nielegalne wyroby tytoniowe. Nie wiadomo do kogo należały znalezione rzeczy, a okoliczni sprzedawcy nie udzielili informacji, które doprowadziłyby do znalezienia posiadaczy ponad 1 tys. paczek papierosów oraz 17 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy.

Całość nielegalnego towaru zatrzymanego przez funkcjonariuszy łódzkiej KAS w trakcie kontroli tego dnia, tj. blisko 2 tys. paczek papierosów oraz 17 kg tytoniu funkcjonariusze przewieźli do magazynu depozytowego Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów oraz tytoniu to ponad 42 tys. zł a Skarb Państwa straciłby blisko 54 tys. zł dochodu z podatku akcyzowego – mówi Agnieszka Majchrzak, rzeczniczka Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

KAS przypomina na co idą pieniądze z podatków 

Łódzka KAS przypomina, że dzięki dochodom państwa, które pochodzą z podatków finansowane są tak ważne obszary jak m.in. edukacja, ochrona zdrowia czy bezpieczeństwo. Pochodzące z podatków dochody państwa zabezpieczają np. działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, stadionów, placów zabaw czy ośrodków sportu i kultury. Pamiętajmy, że dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych.     

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki