Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kontrterroryści w Łodzi trenowali desant na dachy budynków i odbijali zakładników w więzieniu. Wspierał ich śmigłowiec Black Hawk

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Podczas ćwiczenia odbijania zakładników policyjni kontrterroryści mieli do dyspozycji nowoczesny śmigłowiec Black Hawk.
Podczas ćwiczenia odbijania zakładników policyjni kontrterroryści mieli do dyspozycji nowoczesny śmigłowiec Black Hawk. Policja
Policyjni kontrterroryści z Łodzi przez trzy dni szkolili się i podnosili swoje umiejętności. W tym czasie dokonali nocnego, przy użyciu noktowizorów, desantu na dachy budynków w mieście oraz rozprawili się z uzbrojonymi, zamaskowanymi napastnikami, którzy wzięli zakładników i zabarykadowali się w zakładzie karnym.

Policyjny desant ze śmigłowca uratował zakładników!

Kontrterroryści intensywnie trenowali – razem ze strażakami – od 13 do 15 listopada. Do dyspozycji mieli nowoczesny śmigłowiec policyjny Black Hawk. W tym czasie m.in. ćwiczyli desant na linach z helikoptera w terenie zabudowanym. Mieli też możliwość przećwiczenia technik ratowniczych z użyciem śmigłowca i sprzętu wysokościowego wykorzystywanego do ewakuacji osób z miejsc trudno dostępnych i transportowania ich w miejsce bezpieczne. Jednak gwoździem programu była, w trzecim dniu szkolenia, walka z uzbrojonymi napastnikami.

Zobacz więcej zdjęć

Desant ze śmigłowca na zakład karny

- Tego dnia pojawiła się informacja o zamaskowanych mężczyznach, którzy na terenie Zakładu Karnego w Garbalinie w powiecie łęczyckim zabarykadowali się z zakładnikami. Napastnicy mieli broń. Priorytetem stało się bezpieczne uwolnienie zakładników i natychmiastowa likwidacja zagrożenia w jak najszybszym czasie. Dlatego do akcji ruszył policyjny śmigłowiec. Dzięki tej wielozadaniowej maszynie dotarcie na miejsce zespołu bojowego odbyło się w czasie, który pozwolił na bezbłędne przeprowadzenie akcji – zapewnia Dagmara Mościńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ponadto kontrterroryści, przy wsparciu śmigłowca, ćwiczyli sytuacje, w których dotarcie na miejsce zdarzenia kryzysowego wymaga desantu na dach budynku, a potem ewakuacji z niego zespołu bojowego. 

Podczas ćwiczenia odbijania zakładników policyjni kontrterroryści mieli do dyspozycji nowoczesny śmigłowiec Black Hawk.

Kontrterroryści w Łodzi trenowali desant na dachy budynków i...

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki