Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus. Urzędy skarbowe czynne dwa razy w tygodniu. Urzędnicy proszą, by przychodzić tylko w niezbędnych sprawach

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Urzędy skarbowe będą czynne dwa razy w tygodniu, a ZUS jest czynny codziennie
Urzędy skarbowe będą czynne dwa razy w tygodniu, a ZUS jest czynny codziennie Google StreetView
Zmiana w funkcjonowaniu urzędów skarbowych w Łodzi i województwie łódzkim. Od piątku 8 maja będą czynne dwa razy w tygodniu, w pozostałe dni obowiązuje obsługa zdalna.

Do urzędów skarbowych będzie można wybrać się w środy - w godz. 9-15 oraz w piątki - w godz. 9-13. W pozostałe dni obsługa klientów odbywa się przez infolinię i sieć.

- Zachęcamy do korzystania z e-usług i kontaktu z urzędami skarbowymi poprzez e-PUAP i infolinie - mówi Agnieszka Pawlak, rzecznik Izby Administracji Skarbowej z Łodzi. - Na sprawne rozliczanie podatków bez wizyty w urzędzie skarbowym pozwalają usługi e-Deklaracje i Twój e-PIT, które są dostępne na stronie podatki.gov.pl.

Od poniedziałku natomiast czynne są oddziały ZUS w Łodzi i województwie. W poniedziałki można się tam wybrać w godz. 8-18, natomiast od wtorku do piątku w godz. 8-15. Urzędnicy proszą, by odwiedzać ich tylko w niezbędnych sprawach, natomiast pozostałe załatwiać za pośrednictwem internetu. Pisma można natomiast składać do skrzynek przed urzędami.

ZUS deklaruje, że otwarcie sal obsługi klientów odbywa się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Obsługa w placówkach ZUS wymaga zachowania odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami) - mówi Moniak Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS województwa łódzkiego. - Klienci są wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku może przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące nie mogą podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną, za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

ZUS przypomina tym, którzy zostali zwolnieni z płacenia składek, ale zdążyli to zrobić przed otrzymaniem decyzji, o złożeniu wniosku o zwrot nadpłaconego świadczenia, bo inaczej składka zostanie rozliczona jako wpłata za kwiecień. Trzeba to zrobić przed upływem daty opłacania składek za kwiecień.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki