Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Łodzi. Sklepy zmieniają godziny otwarcia. Kolejne ograniczenia. Warto sprawdzić to przed wyjściem na zakupy

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Koronawirus w Łodzi wprowadza zmiany w działaniu sklepów i centrów handlowych. Warto sprawdzić to przed wyjściem na zakupy.Taką decyzję podjęli m.in. właściciele sklepów Biedronka. Klienci mogą korzystać z chusteczek i płynów dezynfekujących, a co najważniejsze zmieniają się godziny otwarcia sklepów i limity osób na terenie placówek.- W związku z aktualną sytuacją skróciliśmy godziny pracy sklepów Biedronka w całym kraju – placówki będą otwarte dla naszych klientów od godz. 8 do 20 - mówi  Dariusz Blaut, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka. - Jednak w niektórych przypadkach godziny te mogą być krótsze. Tak też jest w sklepie przy ul. Dostojewskiego 2 w Łodzi, gdzie ze względów operacyjnych placówka funkcjonować będzie w dni handlowe od godz. 9 do 17. Przypominamy przy tym, że dostawy do naszych sklepów realizowane są na bieżąco.Pracownicy Biedronki, którzy pracowali w tygodniu od 9 do 14 marca, dostaną premię w wysokości 300 zł brutto. W ten sposób sieć chce im podziękować za pracę w trudnych warunkach związanych z pandemią.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ
Koronawirus w Łodzi wprowadza zmiany w działaniu sklepów i centrów handlowych. Warto sprawdzić to przed wyjściem na zakupy.Taką decyzję podjęli m.in. właściciele sklepów Biedronka. Klienci mogą korzystać z chusteczek i płynów dezynfekujących, a co najważniejsze zmieniają się godziny otwarcia sklepów i limity osób na terenie placówek.- W związku z aktualną sytuacją skróciliśmy godziny pracy sklepów Biedronka w całym kraju – placówki będą otwarte dla naszych klientów od godz. 8 do 20 - mówi Dariusz Blaut, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka. - Jednak w niektórych przypadkach godziny te mogą być krótsze. Tak też jest w sklepie przy ul. Dostojewskiego 2 w Łodzi, gdzie ze względów operacyjnych placówka funkcjonować będzie w dni handlowe od godz. 9 do 17. Przypominamy przy tym, że dostawy do naszych sklepów realizowane są na bieżąco.Pracownicy Biedronki, którzy pracowali w tygodniu od 9 do 14 marca, dostaną premię w wysokości 300 zł brutto. W ten sposób sieć chce im podziękować za pracę w trudnych warunkach związanych z pandemią.WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJ DALEJ Czytelnik
Koronawirus w Łodzi wprowadza zmiany w działaniu sklepów i centrów handlowych. Warto sprawdzić to przed wyjściem na zakupy.

Taką decyzję podjęli m.in. właściciele sklepów Biedronka. Klienci mogą korzystać z chusteczek i płynów dezynfekujących, a co najważniejsze zmieniają się godziny otwarcia sklepów i limity osób na terenie placówek.

- W związku z aktualną sytuacją skróciliśmy godziny pracy sklepów Biedronka w całym kraju – placówki będą otwarte dla naszych klientów od godz. 8 do 20 - mówi Dariusz Blaut, starszy menedżer sprzedaży w sieci Biedronka. - Jednak w niektórych przypadkach godziny te mogą być krótsze. Tak też jest w sklepie przy ul. Dostojewskiego 2 w Łodzi, gdzie ze względów operacyjnych placówka funkcjonować będzie w dni handlowe od godz. 9 do 17. Przypominamy przy tym, że dostawy do naszych sklepów realizowane są na bieżąco.

Pracownicy Biedronki, którzy pracowali w tygodniu od 9 do 14 marca, dostaną premię w wysokości 300 zł brutto. W ten sposób sieć chce im podziękować za pracę w trudnych warunkach związanych z pandemią.

Inne duże sieci sklepów na razie utrzymują stałe godziny otwarcia.

- Dostawy produktów odbywają się codziennie i sklepy są czynne w standardowych godzinach - informuje Lidl Polska w komunikacie. - Obecnie naszą podstawową odpowiedzialnością jest zapewnienie możliwości dokonywania zakupów spożywczych. - Promujemy zasady higieny i procedury wewnętrzne, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Przypominamy m.in. o zachowaniu bezpiecznej odległości między ludźmi, stosowaniu zasad ochrony podczas kichania oraz kaszlu czy dokładnego mycia rąk.

W każdym sklepie i biurze Lidl Polska dostępne są środki do odkażania, płyny antybakteryjne oraz instrukcje prawidłowego mycia rąk. W sklepach emitowane są komunikaty głosowe zachęcające do płatności bezgotówkowych oraz przestrzegania zasad wspierających bezpieczeństwo pracowników i klientów. Lidl zachęca także do korzystania z kas samoobsługowych kiedy jest to możliwe. Dla części pracowników, którzy odpowiedzialni są za kwestie personalne firmy oraz wspieranie innych, zorganizowano szkolenia psychologiczne.

Zmieniły się godziny otwarcia najstarszego domu handlowego w Łodzi - Centralu. Zamknięte zostały salon Eleganza i stoisko z artykułami gospodarstwa domowego, natomiast dział spożywczy i drogeria są czynne krócej.

- Od poniedziałku pracujemy w godz. 7-18, zamiast do godz. 20, zaś w soboty do godz. 14, czyli tez o dwie godziny krócej - mówi Anna Domańska, wiceprezes Centralu. - Obserwujemy coraz mniejszą liczbę klientów, w poniedziałek było jeszcze sporo osób, we wtorek znacznie mniej, w środę znów ubyło kupujących. Mieliśmy ograniczać liczbę osób przebywających w Centralu jednocześnie, ale nie ma takiej potrzeby.
Duże zmiany zostały wprowadzone w Manufakturze. Czynne są tam nieliczne punkty, a na dodatek wiele znacznie krócej niż zazwyczaj.

- Daliśmy naszym najemcom dowolność co do godzin pracy ich punktów - mówi Agnieszka Danowska, rzecznik Manufaktury. - Dostosowują ją do własnych potrzeb. Najnowsze informacje dotyczące godzin pracy można znaleźć na naszej stronie internetowej. Ciągle obowiązują także skrócone ciągi komunikacyjne, można się tu dostać przy wejściu do Auchan (piętro), do Rossmanna (parter) i do Żabki (parter).

Banki w Manufakturze są np. czynne do godz. 16, a Auchan od godz. 8 do 22, czyli bez zmian.

Codziennie podawane są także godziny pracy punktów i sklepów w pozostałych centrach handlowych: Galerii Łódzkiej, Porcie Łódź, Sukcesji, Pasażu Łódzkim, Tulipanie, M1. Warto sprawdzić to przed wyjściem na zakupy, gdyż może to nagle ulec zmianie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki