MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Dudek w łódzkim Teatrze Nowym

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Krzysztof Dudek jest kandydatem Urzędu Miasta Łodzi na dyrektora naczelnego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi

Prezydent Łodzi postanowiła odstąpić od konkursu na dyrektora Teatru Nowego i wskazać swojego kandydata. Krzysztof Dudek był do niedawna dyrektor Narodowego Centrum Kultury (kierował tą instytucją od 2007 roku). Nowy dyrektor naczelny teatru zaproponuje dyrektora artystycznego.

Łodzianin Krzysztof Dudek przestał być dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

W piątek w Teatrze Nowym ma się odbyć spotkanie zespołu w sprawie kandydatury, a po niedzieli Urząd Miasta Łodzi rozpocznie konsultacje ze związkami zawodowymi, działającymi w teatrze. Jeżeli opinie związkowców będą pozytywne, prezydent miasta wystąpi do ministra kultury o zgodę na odstąpienie od konkursu. Na decyzję minister Piotr Gliński ma 30 dni. Jeżeli taką zgodę wyrazi, wówczas będzie możliwe mianowanie dyrektora. Przypomnijmy, że Teatr Nowy nie ma dyrektora od śmierci pełniącego tę funkcję Zdzisława Jaskuły 24 października ubiegłego roku.

Krzysztof Dudek ma 49 lat, urodził się w Wieluniu. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2006-2010 był radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego. Został wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, w roku 2007 odszedł z tej partii, a w 2009 przystąpił do klubu radnych Platformy Obywatelskiej. Popierał Hannę Zdanowską w wyborach prezydenckich. Od połowy 2011 roku jest członkiem rady nadzorczej łódzkiego MPK.

Zobacz filmowy skrót najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia
1 - 7 lutego 2016 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki