Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Krzyże Zasługi dla mieszkańców Łódzkiego i koncert dla osób zaangażowanych w zwalczanie COVID-19. Lekarze i urzędnicy z odznaczeniami

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
195 lekarzy, urzędników i funkcjonariuszy zaangażowanych w walkę z koronawirusem otrzymało odznaczenia państwowe. Uroczystości towarzyszył koncert w łódzkiej filharmonii.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi tym osobom z regionu łódzkiego, które szczególnie zaangażowały się w walkę z koronawirusem. Odznaczenia przyznał prezydent Andrzej Duda. Najwyższe odznaczenia państwowe otrzymało 195 osób. Uroczystość zorganizowano w środę po południu w Filharmonii Łódzkiej.

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: prof. Adam Antczak, prorektor Uniwersytetu Medycznego, dr Andrzej Kowalski, dyrektor szpitala w Bełchatowie, Jerzy Michalak, lekarz ze szpitala w Rawie Mazowieckiej oraz Marcin Szmaja, zastępca dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego urzędu wojewódzkiego.

Prezydent Andrzej Duda przyznał też 64 Srebrne Krzyże Zasługi oraz 127 Brązowych Krzyży Zasługi. Odznaczonych zostało wielu lekarzy będących na pierwszej linii frontu, m.in. dr Piotr Krawczyk, zakaźnik ze szpitala im. Biegańskiego w Łodzi czy pielęgniarki takie jak pani Agata Miziołek z Łęczycy, która została oddelegowana do pracy z zakażonymi.

Iwona Szadkowska, neurolog ze szpitala w Zgierzu została skierowana do walki z pandemią, gdy szpital zamieniono w jednoimienny. - Baliśmy się, że pomagając innym sami zrobimy sobie krzywdę. Część osób nie chciała pracować, ale większość została. Byliśmy razem i to zjednoczyło zespół – wspomina. Odznaczenie państwowe jest dla niej bardzo ważne. - To forma docenienia naszego trudu i pracy w warunkach zagrożenia życia – podkreśla.

Ale odznaczono też osoby, które zajmowały się koordynacją, organizacją i utrzymaniem porządku w czasie pandemii, m.in. Marek Marusik i Joanna Prasnowska z łódzkiej straży miejskiej, czy dyrektor łódzkiego pogotowia Krzysztof Janecki.

Uroczystość zakończył koncert kwintetu dętego Wind 5.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Testy krwi prognozują ryzyko zawału serca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki