ŁKS Commercecon grał mocno skoncentrowany i niespodzianki nie było. Zdjęcia

Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
Tak gra Aleksandra Dudek - MVP meczu ŁKS Commercecon - Radomka
Siatkówka. Zaległy mecz 15. kolejki Tauron Ligi rozegrały w środę mistrzynie Polski.

Rywalem ŁKS Commercecon w Sport Arenie była drużyna Radomki. Łódzkie Wiewióry walczyły o przedłużenie nadziei na trzecie miejsce po fazie zasadniczej. Radomka była siódma w tabeli i też patrzyła w górę.
Początek meczu to było starcie drużyn z innych epok. Pierwszego seta łodzianki wygrały do 14. Valentina Diouf i Aleksandra Dudek były nie do zatrzymania.

W drugiej partii sytuacja uległa zmianie. Notowaliśmy remis 14:14, ale po kilku akcjach Łódzkie Wiewióry objęły prowadzenie 18:16. Siatkarki z Radomia potrafiły wyrównać (21:21) i końcówka była nerwowa, ale zwycięska. Valentina Diouf, Aleksandra Gryka zaprezentowały punktowe akcje. Mistrzynie wygrały seta do 22 i odebrały ochotę do gry rywalkom. Jak łodzianki się skoncentrowały, nie dały szans przyjezdnym.
Gospodynie nie chciały spędzać więcej czasu w Sport Arenie i w trzecim secie nadal grały skoncentrowane. Objęły prowadzenie 7:2. Kibice bili brawo Aleksandrze Dudek za dwa z rzędu asy serwisowe. Do końca łodzianki kontrolowały przebieg gry. Zwyciężyły wysoko do 15 i cały mecz 3:0.
Mecz trwał tylko 79 minut. MVP wybrano Aleksandrę Dudek.
ŁKS Commercecon – Moya Radomka 3:0 (25:14, 25:22, 25:15)
ŁKS Commercecon: Amanda Campos 5, Aleksandra Gryka 8, Roberta Ratzke 2, Aleksandra Dudek 17, Kamila Witkowska 4, Valentina Diouf 15, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Julita Piasecka 1, Anastazja Hryshchuk 1, Paulina Zaborowska. Trener: Alessandro Chiappini.