ŁKS Commercecon po emocjonującej walce zdobył punkt w siatkarskiej wojnie w Rzeszowie

Siatkarki ŁKS zagrają w Łodzi już w najbliższą środę
Siatkarki ŁKS zagrają w Łodzi już w najbliższą środę Krzysztof Szymczak
Wicemistrzynie Polski z ŁKS Commercecon miały szalenie trudnego rywala. W Rzeszowie zmierzyły się z Developresem.

Pierwszego seta łodzianki zagrały bardzo dobrze, pewnie wygrały i byliśmy spokojni. Tymczasem w drugiej odsłonie meczu od stanu 7:7 gospodynie uciekły na 4 punkty i dowiozły przewagę do końca.

Trzeciego seta na przewagi wygrały łodzianki. Obie drużyny szły łeb w łeb: 10:10, 14:14, 18:18, 20:20. Wtedy jednak rzeszowianki uzyskały przewagę i doprowadziły do piłki setowej. Wynik brzmiał 24:21 dla Developresu. Wtedy stało się coś nieprawdopodobnego, bo podopieczne trenera Michala Maska wygrały pięć piłek z rzędu i seta 26:24.

Czwarta partia układała się po naszej, ełkaesowskiej myśli, ale tylko na początku seta. Było 7:3, 10:8. Później nastąpiła dramatyczne końcówka, z tym, że role w porównaniu z poprzednim setem się odwróciły. Nasze dziewczęta prowadziły 22:20 i były bliskie odniesienia zwycięstwa. Tymczasem jakiś niewidzialny duch natchnął do walki gospodynie, które zdobyły pięć oczek z rzędu.

Tie-break. Lepiej zaczęły gospodynie (4:1), nasze zawodniczki wyrównały (8:8), ale powoli budowały przewagę siatkarki z Rzeszowa. Wygrały do 12.

W piątek w drużynie z Rzeszowa pojawiła się informacja, że liderka Helene Rousseaux podda się operacji kolana. Czas rekonwalescencji potrwa około 10 tygodni. Zawodniczki miały więc, oprócz wyrównania rachunków z poprzedniego sezonu, dodatkową motywację – zagrać dobry mecz dla swojej kontuzjowanej koleżanki. Na boisko wyszły z nalepkami, na których widniał numer belgijskiej przyjmującej – 1.

MVP: Agnieszka Rabka.

W środę siatkarki z ŁKSCommercecon zagrają w Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego z PTPS Piła. Grot Budowlani wyjeżdżają do Wrocławia.

Developres Rzeszów – ŁKS Commercecon 3:2 (17:25, 25:18, 24:26, 25:22, 15:12)
ŁKS Commercecon: Marta Wójcik 3, Regiane Bidias 15, Klaudia Alagierska 12, Monika Bociek 22, Aleksandra Wójcik 10, Ewa Kwiatkowska 13, Krystyna Strasz (l) oraz Valerie Nichol, Agata Wawrzyńczyk 1, Trener Michal Masek.
Inne mecze: Radomka - Legionovia 2:3, PTPS Piła - Chemik Police 1:3, MKS Kalisz - Pałac Bydgoszcz 0:3, BKS Bielsko-Biała - #VolleyWrocław. Grot Budowlani - KSZO (niedziela, 18)