ŁKS Commercecon zmiażdżył Budowlanych Toruń. Lider wygrał 3:0

Kibice ŁKS chętnie oglądają mecze swych siatkarek
Kibice ŁKS chętnie oglądają mecze swych siatkarek Łukasz Kasprzak
Lider grał na boisku przedostatniej drużyny Ligi Siatkówki Kobiet. Sensacji nie było, bo być nie mogło.

Już w pierwszym secie podopieczne trenera Michala Maska szybko objęły wyraźne prowadzenie. Przy stanie 8:4 zdobyły cztery punkty z rzędu. Łodzianki były nie do zatrzymania i po kilku minutach było już 19:8. Wszechstronna i skuteczna była Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Zdobywała punkty po dwóch z rzędu asach serwisowych, punktowała blokiem i atakiem. Taka zawodniczka to skarb.

Bardzo dobrze grała też Katarzyna Sielicka. Ta siatkarka zakończyła łatwo wygranego seta asem serwisowym. Set trwał 20 minut.

Koncert łodzianek trwał. W drugim secie szybko ŁKS objął prowadzenie 5:1. Gospodynie nie zamierzały się poddawać, doprowadziły do stanu 6:7, ale jak z nut grała Katarzyna Sielicka. Po kolejnej udanej akcji stała się najskuteczniejszą w tym momencie siatkarką na parkiecie. Jeszcze raz poderwały się torunianki i wyrównały stan seta na 10:10. W następnych akcjach popełniły błąd zagrywki i błąd ataku i sytuacja wróciła do normy. Przeważał ŁKS i powiększał przewagę, wygrał do 18.

Trzeci set wyglądał podobnie. Prowadzenie 5:1 łodzianek to najlepszy dowód na to, kto rządził na parkiecie w Toruniu. Dwa skuteczne ataki z rzędu zaprezentowała dublerka Agata Wawrzyńczyk. Widać, że zdolna dziewczyna jest głodna gry. Siatkarki ŁKS pewnie wygrały i w doskonałych humorach wracały do Łodzi.

W następną sobotę ŁKS Commercecon zagra w Krakowie z Treflem.

Budowlani Toruń - ŁKS Commercecon 0:3 (12:25, 18:25, 18:25)
ŁKS Commercecon: Lucie Muhlsteinova, Ewa Kwiatkowska 3, Regiane Bidas 12, Katarzyna Sielicka 10, Izabela Kowalińska 9, Zuzanna Efimienko-Młotkowska 10, Krystyna Strasz (l) oraz Małgorzata Skorupa 3, Deja McClendon 1, Agata Wawrzyńczyk 3, Dominika Mras. Trener Michal Masek.