ŁKS - Flota Świnoujście 1:5 (ZDJĘCIA+FILM)

ŁKS - Flota Świnoujście 1:5
ŁKS - Flota Świnoujście 1:5 Krzysztof Szymczak
Piłkarze ŁKS przegrali w ostatniej kolejce pierwszej ligi z Flotą Świnoujście 1:5. Łodzianie już wcześniej zapewnili sobie awans do ekstraklasy, a pierwsze miejsce w tabeli utrzymali dzięki porażce 0:3 Podbeskidzia Bielsko-Biała w Radzionkowie z Ruchem 0:3.

Oto zapis naszej relacji live.

Składy
ŁKS: Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Woźniczka - Smoliński, Kłus, Mączyński, Romańczuk, Bykowski - Mięciel. Trener: Andrzej Pyrdoł.
Flota: Żukowski - Tomasik, Udarević, Mazurkiewicz, Niedziela - Niewiada, Pruchnik, Ostalczyk, Krajanowski - Arifović, Nwaogu. Trener: Petr Nemec.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)

Na trybunach jest komplet siedmiu tysięcy widzów. Dziś wszyscy na stadionie przy al. Unii będą świętować awans do ekstraklasy.

Początek meczu.

Na razie to mecz przyjaźni. Nic ciekawego się nie dzieje.

GOL DLA FLOTY!!!
W 11 minucie dobrą kontrę drużyny ze Świnoujścia wykończył były napastnik ŁKS Ensar Arifović.

W 22 minucie szansę na wyrównanie po świetnej centrze Adriana Woźniczki miał Maciej Bykowski, ale głową nie trafił w bramkę.

W 29 minucie najpierw błąd popełnił Dariusz Kłus, który zbyt lekko zagrał głową do bramkarza, a później Bogusław Wyparło, który długo się zastanawiał, czy wyjść z bramki. W efekcie Charles Nwaogu kopnął piłkę do pustej bramki. A później cieszył się, prezentując efektowne salta!

W 35 minucie mogło być 3:0. Mocno, ale minimalnie niecelnie strzelał Arifović. Piłkę próbował wbić do bramki Bartłomiej Niedziela, ale nie zdołał jej sięgnąć.

W 37 minucie szansa dla ŁKS. Marcin Mięciel dostał prostopadłe podanie, uprzedził bramkarza, ale minimalnie chybił.

Za chwilę początek drugiej połowy. W ŁKS za Woźniczkę wchodzi Marcin Kaczmarek.

Rozpoczęła się druga połowa.

W 53 minucie zmiana we Flocie. Za Tomasza Ostalczyka wszedł Damian Falisiewicz.

W 56 minucie szansa, niestety zmarnowana przez Dariusza Kłusa.

GOL DLA ŁKS!!!
W 58 minucie pięknie z wolnego uderzył Bartosz Romańczuk.

W następnej akcji powinien być remis, bo sam na sam z bramkarzem Floty znalazł się Maciej Bykowski. Trafił jednak w boczną siatkę.

W 64 minucie świetna akcja Marcina Smolińskiego i dobre dośrodkowanie do Marcina Mieciela. Bramkarz Floty obronił jednak uderzenie napastnika ŁKS.

Po faulu Klepczarka na Arifoviciu jest karny dla Floty. I żółta kartka dla Klepczarka.

W 74 minucie jedenastkę wykorzystał Nwaogu.

Zółtą kartką ukarany Sławomir Mazurkiewicz z Floty.