ŁKS Łódź remisuje w Morągu z Huraganem

Dariusz Piekarczyk
Paweł Łacheta
Huragan przystępował do meczu z ŁKS Łódź po efektownej serii dziewięciu meczów bez porażki na swoim boisku. Sposób na zespół z Morąga znalazł inny Huragan, ten z Wołomina. Było to jednak dawno, bo 13 sierpnia 2016 roku. Zespół z Morąga przegrał wówczas, trzeba przyznać zaskakująco, 0:2 (0:0).

Początek sobotniego meczu nerwowy, gra rwana. W końcu na strzał zdecydował się Artur Golański. Bramkarz miejscowych z dużym trudem strzał obronił. Odbił także piłkę po dobitce. Huragan odpowiedział silnym strzałem Jakuba Lipki. Michał Kołba był jednak na posterunku.

Za to w 31 minucie ŁKS zdobył gola. Bramkarza miejscowych pokonał Kamil Juraszek. Zawodnik ŁKS wpakował z bliska piłkę do siatki, wykazując się największym sprytem w zamieszaniu jakie powstało w polu karnym po rzucie rożnym. Już kilka minut później był remis. Radosław Lenart w dziecinny sposób oszukał obrońców z Łodzi i z bliska wpakował piłkę do siatki. Przez większą część drugiej połowy walka głównie w środku boiska.

W 70 minucie Paweł Podhorecki z Huraganu upomniany został czerwoną kartką (druga żółta). Goście przycisnęli, osiągnęli przewagę. W 88 minucie silnym strzałem zza pola karnego popisał się Łukasz Kopka, ale pewnie interweniował Mateusz Lawrenc. Gol jednak nie padł i mecz zakończył się remisem 1:1. Podział punktów, to porażka ŁKS.