ŁKS walczył do końca. Potrafił wygrać z Koroną i z koszmarem VAR. Jak padł gol? Wideo

Końcówka meczu ŁKS z Koroną rozgrzała kibiców do czerwoności. Takie spotkanie ze względu na swą dramaturgię pamięta się długo. Już wydawało się, że VAR odbierze wygraną łodzianom, ale stała się rzecz niesłychana.

Zaczęło się od prowadzenia ŁKS po karnym za ewidentny faul na Macieju Śliwie. Sędzia Szymon Marciniak nie miał wątpliwości z natychmiastowym podyktowaniem jedenastki. Na bramkę zamienił ją Dani Ramirez.
Ale w 88 minucie nawet sędziowski mistrz świata musiał się posiłkować VAR i dopatrzył się ręki ełkaesiaka w polu karnym. Trener Kazimierz Moskal przez tę sytuację nie zaśnie dzisiejszej nocy. W ubiegłym sezonie mówił: Gdy sędzia biegnie do monitora, to nic dobrego z tego nie ma.
I tak było tym razem. Karnego wykorzystał Adrian Dalmau, który pokonał doskonale broniącego Aleksandra Bobka.
Łodzianie wierzyli jednak do końca. W dziewiątej minucie przedłużonego czasu gry Artemijus Tutyškinas głową strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Szczęśliwe, ale zasłużone zwycięstwo ŁKS, który ma pierwsze punkty w tym sezonie.

ŁKS Łódź - Korona Kielce 2:1 (1:0)
1:0 Dani Ramírez (28-karny), 1:1 Adrián Dalmau (88-karny), 2:1 Artemijus Tutyškinas (90+9)
żółte kartki: Louveau, Jurić - Podgórski, Deaconu, Nono.
sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 10 428.
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Adrien Louveau, Marcin Flis, Piotr Głowacki - Dani Ramírez (72, Adam Marciniak), Mieszko Lorenc, Michał Mokrzycki, Engjëll Hoti (79, Artemijus Tutyškinas), Maciej Śliwa (79, Grzegorz Glapka) - Piotr Janczukowicz (56, Stipe Jurić). Trener: Kazimierz Moskal.
Korona: Xavier Dziekoński - Jacek Podgórski, Dominick Zator, Miłosz Trojak, Marcus Godinho - Jakub Łukowski (65, Jakub Konstantyn), Dalibor Takáč, Ronaldo Deaconu (65, Adrián Dalmau), Nono (74, Miłosz Strzeboński), Mateusz Czyżycki (46, Martin Remacle) - Jewgienij Szykawka. Trener: Kamil Kuzera.