ŁKS wygrywa w Pucharze Polski

Marek Saganowski zdobył drugą bramkę
Marek Saganowski zdobył drugą bramkę Krzysztof Szymczak
Po trzech ligowych porażkach z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław i Polonią Warszawa piłkarze ŁKS wreszcie wygrali mecz. W 1. rundzie Pucharu Polski łodzianie pokonali 2:0 w Niecieczy Termalicę 2:0. A rywal z podtarnowskiej wioski wcale nie jest słaby, bo to lider pierwszej ligi.

W pierwszej połowie pierwszoligowcy spisywali się lepiej od ostatniej drużyny ekstraklasy. Na szczęście w sytuacjach podbramkowych albo nie trafiali, albo ich uderzenia bronił zastępujący Bogusława Wyparłę Pavle Velimirović. Czarnogórzec wypadł bardzo dobrze i kto wie, czy nie wskoczy do bramki ŁKS na dłużej.

Pierwszy gol dla ełkaesiaków padł w 50. minucie, gdy Dalibor Pleva usiłował wybić piłkę sprzed własnej bramki, ale zamiast tego wbił ją do siatki. Szesnaście minut później było już 2:0, gdy wprowadzony w drugiej połowie na boisko Marek Saganowski głową pokonał Macieja Budkę.

Dla łódzkich piłkarzy było to nie tylko pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale także pierwsze strzelone bramki.

Termalica Nieciecza - ŁKS 0:2 (0:0)
Gole: Dalibor Pleva (50, samobójczy), Marek Saganowski (66)

Termalica: Budka - Lipecki, Kubowicz, Pleva, Skołorzyński - Jarecki, Metz (70, Rybski), Szczoczarz (73, Biskup), Martuś (70, Trafarski), Szałęga - Drozdowicz. Trener: Dusan Radolsky.

ŁKS: Velimirović - Stefańczyk (77, Gieraga), Łabędzki, Romańczuk, Klepczarek - Smoliński I, Pruchnik, Papikjan (53, Saganowski), Szałachowski, Kaczmarek - Mięciel (69, Nowak). Trener: Dariusz Bratkowski.