Łódź: Cacek grozi likwidacją klubu

  Łódź: Cacek grozi likwidacją klubu

  Bogusław Kukuć

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Stadion RTS Widzew

  Stadion RTS Widzew ©archiwum

  Prezes zarządu RTS Widzew SA Marcin Animucki w imieniu właściciela klubu Sylwestera Cacka skierował pismo do prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, w którym wyraża zdecydowanie negatywną opinię o współpracy miasta w budowaniu stadionu.
  Stadion RTS Widzew

  Stadion RTS Widzew ©archiwum

  W piśmie Widzew stara się wykazać, że Zarząd Miasta nie tylko nie odniósł się do przygotowywanej przez klub propozycji umowy, ale przedstawił swoją - wprowadzającą koncepcję partnerstwa publiczno-prywatnego, co nie tylko znacząco opóźni termin rozpoczęcia inwestycji, ale jest sprzeczne z ustaleniami z połowy grudnia. Klub nie akceptuje żadnych spółek czy wspólnych inwestycji z samorządami, w tym z Urzędem Miasta Łodzi.

  Przeczytaj list prezesa Marcina Animuckiego do Hanny Zdanowskiej prezydent Łodzi

  Wydatki właściciela na stadion (inwestycje w dotychczasowy obiekt, przygotowanie nowej inwestycji, czynsz, podatki, obsługa bieżąca obiektu) wynoszą 7 mln zł i znacząco przewyższają wydatki miasta na Widzew (promocja przez sport, nakłady na nieruchomość, szkolenie młodzieży to 2,8 mln zł).

  Właściciel klubu jest zdziwiony żądaniem dodatkowych zabezpieczeń realizacji inwestycji, bo przedstawione zostały UMŁ możliwości zabezpieczenia hipotecznego na gruncie, który miał zostać sprzedany przez miasto po preferencyjnej cenie, na wypadek gdyby stadion nie był budowany.

  Widzew podkreśla, że wciąż deklaruje wolę budowy stadionu, jeśli najpóźniej w lutym zostanie podpisana umowa przewidująca prace zgodnie z trybem ustalonym w 2010 roku. Jeżeli umowa uwględniająca 7 postulatów nie zostanie podpisana w tym terminie, to Widzew oczekuje decyzji UMŁ w sprawie budowy stadionu dla Widzewa. Deklaruje przy tym bezpłatne przekazanie miastu całej dokumentacji zawierającej koncepcję i plany. Jednocześnie oczekuje, że zasady korzystania z miejskiego stadionu będą identyczne jak w przypadku stadionów miejskich w Warszawie czy Krakowie (gdzie czynsz będzie wynosił rocznie jeden procent kosztów inwestycji). Zgodnie z koncepcją widzewską, stadion można wybudować za 270 mln zł i klub z al. Piłsudskiego jest gotów płacić rocznie procent od tej wartości.

  Posiadanie odpowiedniego stadionu jest koniecznym warunkiem do dalszego rozwoju klubu i spełnienia w przyszłości wymogów licencyjnych. Bez nowego obiektu rozwój Widzewa będzie zagrożony, włącznie z decyzją właściciela o likwidacji klubu.

  Jedynym rozwiązaniem, które będzie mógł właścicielowi zaproponować zarząd, będzie rozgrywanie meczów poza Łodzią.
  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Po co komu Widzew

  Łodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 19

  To to nie jest nam potrzebne, nikt o tym nie słyszał do połowy lat 70-tych i jakoś dało się normalnie żyć, kibicować... Cacek prosimy spełnij swoją groźbę.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przenosiny

  kibic (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

  przeniesie Widzew do Piaseczna jak dwa razy dwa jest cztery.To było jego marzenie kilka lat temu ekstra klasowy klub w Piasecznie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech likiwduja JEDEN KLUB BEDZIE :D

  andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

  gdyby nie głupi Boniek to byłby jednek klub w Łodzi .
  Boniek chciał FC ŁÓDŹ
  ŁKS juz jest to po co by tworzyc cos nowego !!
  RTS powstał z rezerw ŁKSu teraz by sie połaczył spowrotem i było by...rozwiń całość

  gdyby nie głupi Boniek to byłby jednek klub w Łodzi .
  Boniek chciał FC ŁÓDŹ
  ŁKS juz jest to po co by tworzyc cos nowego !!
  RTS powstał z rezerw ŁKSu teraz by sie połaczył spowrotem i było by spowrotem to samo co kiedys jeden KLUB :D wiecej kibiców na meczu wiekszy stadion WIELKA ŁODZKA RODZINA :D
  Niech Cacek sie wycowa przylaczyc RTS WIDZEW do eŁKSy i bedzie dobrze
  KLUBEM ŁODZI JEST ŁKS ŁÓDŹzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO jest mocna w gębie !

  Alex (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 29

  W rozmaitych obietnicach, fantazmagoriach i pozie na rzekomą europejskość. Gospodarujemy w czasach kryzysu mówią. To dlaczego kryzysu nie widać w Danii, Szwecji czy Niemczech ! ????

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech likwiduja.

  trwam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 20

  Stop szantazystom !!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nasza Łódż....

  Max (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 19

  Problem istnienia i funkcjonowania ...OBU KLUBÓW musi być rozwiązany z ...korzyścią dla obu klubów. Oba kluby są nierozerwalnie, historycznie i sentymentalnie związane z naszym miastem . Nie...rozwiń całość

  Problem istnienia i funkcjonowania ...OBU KLUBÓW musi być rozwiązany z ...korzyścią dla obu klubów. Oba kluby są nierozerwalnie, historycznie i sentymentalnie związane z naszym miastem . Nie można ot tak sobie ....dla interesu ....zlikwidować ...którykolwiek z nich.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ....

  Marek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 21

  Bylby jeden klub bylby spokoj popieram. Zreszta od zawsze bardziej lodzki dla mnie byl LKS niz Widzew

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo