Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Łódź: koalicja Hanny Zdanowskiej i wykluczonych z PiS

Monika Pawlak
Joachim Brudziński przyjechał w piątek do Łodzi, by przekazać uchwały komitetu politycznego PiS.
Joachim Brudziński przyjechał w piątek do Łodzi, by przekazać uchwały komitetu politycznego PiS. Jakub Pokora
- Partnerem dla mnie był i jest Krzysztof Piątkowski wraz z grupą radnych wykluczonych z PiS - powiedziała w piątek Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. W ten sposób prezydent Zdanowska ucięła spekualcje dotyczące dalszych losów koalicji PO i PiS, jaka funkcjonowała w Radzie Miejskiej.

Ta deklaracja oznacza, że wiceprezydent Krzysztof Piątkowski - mimo wykluczenia go z PiS - pozostaje na stanowisku. A jego zaplecze stanowić będą radni także usnięci z partii: Bożenna Jędrzejczak, Elżbieta Bartczak, Kazimierz Kluska, Mariusz Bogacz i Czesław Telatycki.

- Zawiązując koalicję wszyscy mieli świadomość, że czekają nas trudne decyzje - wyjaśniła Hanna Zdanowska. - Nie mogę kontynuować koalicji z radnymi, którzy już przy pierwszej trudnej decyzji są przeciw.

Piątka radnych i wiceprezydent Piątkowski zostali usnięci z PiS w czwartek wieczorem, decyzją komitetu politycznego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Powodem było głosowanie tych radnych za likwidacją szkół w Łodzi, którą firmował swoim nazwiskiem wiceprezydent Piątkowski, odpowiedzialny za oświatę.

Joachim Brudziński, który przyjechał w piątek do Łodzi, by przekazać uchwały komitetu politycznego PiS zaznaczył, że wykluczeni sprzeniewierzyli się programowi aprtii.

- Uchwałą komitetu politycznego zostały rozwiązane miejskie struktury PiS, a nowym pełnomocnikiem zarządu jest Krzysztof Stasiak, radny naszej partii - powiedział Joachim Brudziński. - Kwestię istnienia koalicji PO i PiS pozostawiam pani prezydent, ale nie będziemy tej współpracy kontynuować jeśli pani prezydent nie zrezygnuje z pomysłu likwidacji szkół.

Wykluczonym z PiS przysługuje prawo odwołania się od tej decyzji do partyjnego sądu koleżeńskiego, mają na to siedem dni.

- Nie wiem czy z tego skorzystamy, ale jeśli tak, to zrobimy to razem - skomentował Krzysztof Piątkowski. - Nie wiem także czy wykluczeni założą klub radnych, za wcześnie na takie decyzje.

PiS miał do czwartkowego wieczoru dziewięcioro radnych. Z wykluczonej piątki, czworo na środowej sesji Rady Miejskiej zagłosowało za projektem likwidacji szkół, Bożenna Jędrzejczak nie brała udziału w głosowaniu. Czterech radnych PiS, którzy pozostali członkami partii zagłosowali przeciw likwidacji czyli zgodnie z wolą Jarosława Kaczyńskiego. Byli to: Marek Michalik, do czwartku szef klubu radnych PiS, Piotr Adamczyk, wiceprezwodniczący klubu, Jerzy Balcerek oraz Krzysztof Stasiak.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki